Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ózongenerátoros autóbelső és...

Ózongenerátoros autóbelső és klímatisztításról vélemény?

Figyelt kérdés
Csináltatott már valaki ilyet autókozmetikában? Egy teljes belső takarítással valóban teljesen szagtalanítja a belső teret illetve a klíma/fűtésrendszert?

2022. szept. 3. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ózon gyakorlatilag minden szerves élőlényt elpusztit, szó szerint megsemmisiti, igy ah rendesen müködika gép és megfelelő ideig müködtetik akkor utána nem lesz semmi olyana kocsiban ami szagokat tudna termelni


tehát egy darabig igen szagtalan lesz

2022. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tényleg szagtalanít, viszont csak a legvégső esetben és ritkán használd. Az ózon rendkívül oxidatív gáz, mindenféle fémet megtámad. Gyakori használata mellett előjöhetnek elektromos kontakthibák, és mindenféle fém korróziója felgyorsul.
2022. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon változó tapasztalatok vannak.

2 havernak bevált.

Nekem és 2 másiknak nem.Pár hét után megint büdös lett.

Azt mondta a szaki, hogy teljesen szét kellene szedni és fizikai tisztítást végezni.

2022. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Gondolom az sem mindegy mennyire koszos belülről egy kocsi, ami nagyon az újból szagos lesz.
2022. szept. 4. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem patika belülről a kocsi. 2 hetente takarítva van. Mégis büdös lett 2 hét után. Szimplán annyi, hogy ha nagyon gombás a klíma akkor az ózon sem ér sokat. Oda kell a fizikai takarítás, habozás stb.
2022. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A klíma belső hőcserélője az állandó nedvességtől gombásodik.

Miután a klímát kikapcsoltad, járasd a ventilátort 3-4 percig, attól kiszárad. Én ezt 5 6 éve így csinálom, és eddig még semmilyen szaga nincs a klímámnak.

2022. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a ventilátor pont a hőcserélő után van szóval semmit nem ér.

Persze a te kocsid lehet kivétel.

De tényleg örülök, hogy neked nem gombás így. Rettenet tud lenni a gomba szag.

2022. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
... és honnan máshonnan szív a ventilátor, mint a hőcserélőről?
2022. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az én kocsimnál van olyan szerencsém, hogy ha eltávolítom a motortérből a pollenszűrőt akkor közvetlen a ventilátorhoz tudok bejutni, arra gondoltam hogy a hagyományos belső keringetős spray fertőtlenítő helyett kívülről fújnám bele. Ez vajon jó ötlet lehet?
2022. szept. 5. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!