Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha leszedetem a...

Mi van akkor, ha leszedetem a hővèdő lemezt a kipufogó felől?

Figyelt kérdés
az autón zörög a hővèdő lemez, és nem lehet normálisan oda fogatni. ha azt leszedetem, akkor lesz bàrmi baja az autónak?
2023. júl. 29. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos típusoknál tökmindegy, hogy ott van-e, mert így is úgy is elrohad mögötte.

Ami rendesen galvanizált, annál érdemes megcsinálni.

2023. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy nem lehet normálisan odafogatni.


Szétment a lyuk ahol a csavar van? Ha nem akarod cserélni akkor egy méretre vágott lemezzel össze lehet tákolni.

Lemez levág, másikhoz odaszegecsel és kész!


Hővédő lemez alatt szokott lenni valami zajszigetelő anyag, esetleg az tud kigyulladni bár minimális a kockázat, de nem véletlenül teszik fel ezeket a lemezeket.

2023. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
zörög az autómon a hővédő lemez, ha elmozdul a helyéről, mert a gyári felfogatással már nem lehet oda fogatni normálisan. ismerősöm mondta, hogy ő leszedte az összes autójàról. azért kérdeztem, mert ha annyira fontos alkatrész, amit nem nagyon hiszek, de ha még is, akkor megcsinàltatom.
2023. júl. 29. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Autófüggő. Valamelyik típusnál a kocsi is felgyulladhat ha olyan van mögötte ami indokolja a hővédő lemezt.
2023. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a neve is mondja, azért van a kaszni, meg a kipufogó közt, hogy az utastér kevesébé melegedjen, szóval komfortban nagyon is számíthat, és szerintem némi zajszigetelése is van. Én megcsinálnám.
2023. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Annak az autónak már teljesen mindegy.
2023. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De miert nem tudod odafogatni? Ha a lemez szakadt at akkor fakoteses alatet. Ha az alvazbol tort ki a menetes szar akkor rovid onfuro csavar vagy szegecs.

Ne szedd ki a hovedo lemezt, akkor se ha a haver meg a sogor kiszedtek.

2023. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Kartalizátorról én is leszedtem.. annyi hogy kicsit hamarabb rohadt el a kasznira felfogott másik hővédő.. 32 éves a gép, eddig bírta. :D :D :D
2023. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nálam is zörgött. A lágyhuzalos rögzítés gusztustalanra sikerült, bár nem zörgött. Ezt levettem, és egy rávaló bilinccsel rögzítettem a kipufogóra mindkét oldalon..azóta kétszer voltam vizsgán, még nem mozgott.


Amúgy az nem véletlen van ott.

2023. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!