Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell tenni ha az ember...

Mit kell tenni ha az ember szembe megy fel a pályára? Vissza tolatni és tolatva le menni vagy gyors U megfordulás?

Figyelt kérdés
2023. júl. 31. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal félreállni ,vészvillogó és hívni 112-t
2023. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

hogy sikerült felhajtanod a szembeforgalommal?


...és mikor tűnt fel, hogy szembemész?

2023. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 mondja. Nem fogsz gyorsan egy ívben megfordulni (próbáld ki szabályos helyen, mennyivel fordulsz meg és hány másodperc, az alatt vajon hányan mennek beléd 130-cal), és a leállósávon sem életbiztosítás menni, főleg, mert hamarabb érsz el egy felhajtót, mint egy lehajtót, tehát nem úsznád meg azt, hogy ott is forgalommal szemben menjél. Azonnal leállósáv, 112, ha mázlid van, sikerül egy kihelyezett segélyhívó mellett megállni, és akkor a nulla helyismereteddel sem makogsz a diszpécsernek, hanem egyből tudni fogják, hol vagy.
2023. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vissza biztos, hogy nem tolatnék, ha 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem jön senki, nincs forgalom akkor én megfordulnék és elhúznám a csíkot. Ha nagy a forgalom akkor nincs mit tenni, 112.
2023. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2 nem csináltam ilyet de ma arról olvastam hogy egy 90 éves nénike szembe ment fel a nulláson és elgondolkodtam hogy ilyen esetben mit kéne tenni ha velem is előfordulna idős koromban:D
2023. júl. 31. 20:26
 6/15 anonim ***** válasza:
2023. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 krwkco ***** válasza:
65%

Ha még a felhajtón (vagyis voltaképpen lehajtón) rájönnék a hibára, akkor vészvillogóval visszatolatnék.

De ha valaki a pályán megy már, azt bejelentik a szembejövők, úgyhogy biztos a büntetés. A legenyhébb, ha megáll a leállósávban. Különben a megfordulás vagy tolatás még külön tétel lesz.

2023. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krwkco ***** válasza:
81%

Egyébként elsőkerék hajtású autóval behúzott kéziféknél egy autópálya szélességű úton bőven meg lehet egy menetben fordulni. Ehhez kb 3-4 másodperc kell. Ez alatt egy 150-nel menő autó kb. 150 métert tesz meg. Kb. 3 jelzőkarónyit. Ennyi belátható távolság kell + a biztonsági tartalék.

Az ember értelemszerűen a belső sávban kezdi a fordulást (jobbra tartás :-) ) és a leállósávban fejezi be, ahol már viszonylagos biztonságban van.

De ez csak egy elvi lehetőség. Nem javaslat.

2023. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem javaslom, hogy bárki behúzott kézifékkel próbáljon egy ívben megfordulni, mert elég, ha a parkolóban gyakorolja és máris tud bajt okozni. :D
2023. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt nem teljesen értem hogy jön ide a kézifék, pályán azért 2 sáv + leállósávban simán megvan egy ívből a fordulás.


Az megint más kérdés, hogy ha már valaki rájön, hogy éppen autópálya belső sávjában rombol akkor lehetőleg ne az legyen az első gondolata, hogy megfordul, hanem húzódjon le a leállósávba és gondolja át a következő lépést.


Ha én lennék, megállnék leállósávon, és ha látom, hogy tiszta a helyzet akkor megfordulnék és lehúznék vissza a leállósávba. Onnan meg már lenne időm gyorsítani.


Mondjuk eleve nem értem, hogy jut el valaki a belsőbe, és miért nem tűnik fel neki, hogy a kisoroló sávban amin feljön az összes nyíl szembe mutat és az összes tábla neki háttal van. Meg ha már jobbra tartás, akkor a helyzet maga, hogy miért a bal oldali sávba kell szembe a forgalommal besorolni.

2023. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!