Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfordulas lámpás kereszteződ...

Megfordulas lámpás kereszteződésben?

Figyelt kérdés

[link]


Pl itt a balra kanyarodó savbol ki lehet vitelezni? Ha igen hogyan? Oktató soha nem tanította és egyszer se próbáltam még mióta jogsim van eddig ha megkellet fordulni mindig megálltam egy neptelen mellék út mellet és saroktolatásal oldottam meg vagy bementem a mellek útra y fordulü aztán vissza a főútra vagy körbe kerültem a fél várost egy körforgalomig:D


2023. ápr. 30. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező haladási irány tábla nincs, de az útburkolati jel alapján nem fordulhatsz meg. Kopott nagyon, de kivehető.

Elég nyakatekert kereszteződés. Én itt akkir sem forgolódnék, ha szabályos.

2023. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Persze, a sav bal oldalan levo zoldseges sziget tuloldalan bekanyarodva, a szembol jovo jobbra kanyarodonak es egyenesen tovabbhaladonak elsobbseget adva.
2023. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hupsz, elsonel a pont, utburkolati jel nem enged megfordulast.
2023. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Közvetlen a járda szigetol balra nem lehet? Nincs ott záró vonal
2023. ápr. 30. 22:02
 5/13 A kérdező kommentje:

És egy egyszerű hagyományos 4 ágú keteszteződésben?

[link]

Pl ha itt megyek és két oldalról tábla véd. Hogyan kell végre hajtani? Index jobbra aztán balra?

2023. ápr. 30. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A magyar kresz szerint lámpás kereszteződésben nem szabad megfordulni, kivéve ha van erre kijelölt sáv.
2023. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#5: hiába véd a tábla, megforduláskor nem akadályozhatsz senkit, azaz mindenkivel szemben hatrányban vagy.
2023. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5. Ha megfordulsz, mi a fenének indexelnél jobbra?
2023. ápr. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatóknak nem feladata a szabálytalan manőverek megmutatása, a KRESZ elméleti részének megtanulása a tanulóra van bízva, és lámpás kereszteződésekben nagyon kevés kivételtől eltekintve, szabálytalan a megfordulás.
2023. máj. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9. Így van. Ahol lehet, ott tábla és útburkolati jel is mutatja.

És soha nem telizöld.

2023. máj. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!