Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora teljesítmény/tömeg a...

Mekkora teljesítmény/tömeg a kellemes kategória?

Figyelt kérdés
Amit most néztem autót chippelve 165le/tonna, ezt már ne fogom gyengének érezni?
2023. aug. 1. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Mihez képest? Milyen autóról vna szó, milyen motor, milyen nyomatékgörbe stb stb.
2023. aug. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha te ilyen gyorsulgatós,mindenkit letolós tipus vagy, akkor semmilyen teljesítmény nem lesz elég, de ha csak kenyelmesen,de dinamikusan akarsz közlekedni, arra egy 100-120 lóerős autó is jó.
2023. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az autó teljesítménye szubjektív. Ettől függetlenül tapasztalataim szerint ha 100Le/tonnát eléri az arány, akkor már mondható dinamikusnak az autó és lehet vele normálisan előzni. Feltéve ha ismered az autót és tudod, hogy mikor, milyen fordulatszám tartományban "kell" használni.

A 165lE/tonna az már kifejezetten gyors autó az átlaghoz képest.

Viszont önmagában a teljesítmény nem mutatja azt, hogy az adott jármű mennyire dinamikus a forgalomban. Példa, ha van egy 2.0 TSI Audi A6-od ami 200Le meg 1800 kiló, városi körülmények között soha sem lesz olyan gyors és dinamikus, mint egy 110 kilós Citroen C2 vagy Renault Clio a 110-120 lovas 1,6-os benzinmotorral. Autópályán pedig fordítva.

Viszont ha azt a 200 lovas TSI-t egy Golfban nézed, már teljesen más a helyzet, városban és autópályán is megeszi mind a 3 előző példát. És itt most városban nem a hajtsuk 100-al 50-es táblánál típusú vezetésre gondolok, inkább a kanyarsebességre, meg hogy álló helyzetből 50-ig mit tud az autó. Autópálya tempónál pedig azt, hogy mennyire dinamikus mondjuk 100-160 között, nem azt hogy melyik éri el gyorsabban a 200-at.

2023. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 110 kiló helyett 1100-at akartam írni. :)
2023. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Gyorsulgtós mindenkit letolo típus vagy "


Köszönöm, hogy 3 mondatból megismertél.

2023. aug. 1. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:

#5. Ugye megvan,hogy ott az a bizonyos "HA"

Amúgy meg bőven elég ennyi, még kevesebb is.

2023. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koaxk Ábel ***** válasza:

Egy tonnára a 165 lóreő bőven a kellemes kategória.


Bár nem tudom neked ez a kifejezés pontosan mit jelent, de lomha nem lesz.


Nekem egy 163le 350nm kb 1450kg 320d BMW-m volt, kifejezetten dinamikus volt, nyilván autópályán már csak mértékkel lehetett vele óberkodni, de városban vagy autóúton sosem éreztem gyengének.


Szóval ebből kiindulva az a kg/lóreő arány elég jónak mondható.


Most egy 231le 370nm 1300kg quattro hajtású sport Audi-m van, ez más világ a korábbi bömöshöz képest dinamizmusban, de nem is egy liga a két kocsi.

2023. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ebben a Le/tonna mértékegységben akarjuk megadni, az egyik autóm alig 80 Le/tonnás. Normál közlekedésre bőven elég. Nem tolok le vele mindenáron mindenkit, de nem érzem lomhának. Elég nyomatékos is, így nem kell állandóan visszaváltogatni, pörgetni a relatív alacsony érték miatt sem.

A másik autómnál ez az érték 124. Igaz, ez is már 1500-as fordulaton nyomatékmaximumon van. Ezt kifejezetten fürgének érzem. Ha lenyomom a gázpedált, nagyon könnyedén ugrik érzetre. Már ezt is kellemesnek érzem. A 165 szerintem bőven jó.

2023. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!