Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsosegely vizsgán hogy kell...

Elsosegely vizsgán hogy kell bemutatni az ujraelesztest?

Figyelt kérdés

Mi a pontos menete?

Hogy kerik most?


2023. aug. 13. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Hogyhogy hogy kérik most? Szerinted az újraélesztés menete 3 évente változik?


Tanuld meg, amit előadtak oktatáson, vagy le van írva etitánban, vagy a tököm sem tudja hogy manapság mi a tudás elsajátításának módja, de a lényeg, hogy tanuld meg és akkor tudni fogod.

2023. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Májusban így kérték azon a helyen ahol én vizsgáztam: mondod a teendőket mint helyszínbiztosítás, mentő hívás, ellenőrzöd a légzését, mivel nincs így újraélesztesz: mellkaskompressziót kezdesz, tőlem nem kértek harmincat, hanem egyszercsak mondták hogy tovább, nem kellett befújni de odahajolsz és mondod mi a következő: fej hátrahajtás, áll megtámasztása, 2 befújás. Belekérdeztek ilyenekbe hogy hány légzést kell hallanom 10 másodpercenként (2-3) és milyen mély a mellkaskompresszió (5-6 cm).
2023. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van baba, azt kell nyomkodni.
2023. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 Változott az ajánlás. Most már nem ajánlott a befújni, de van ahol tanítják még mindig.
2023. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Időnként változik, nekem is máshogy tanították a kompresszió-befújás arányát, mint ami egy 5 évvel korábbi tankönyvben le volt írva. Ezt mindig meg lehet nézni az OMSZ-nél. Nem tudom, manapság hogy megy az oktatás, első kategóriámnál a KRESZ is tantermi oktatás volt, és utána egyből jött egy mentős ugyanazokban az időpontokban megtartani az elsősegélyt.


Kérdező: úgy mutatod be, mintha a való életben látnál egy mozdulatlan testet. Kiabálsz, hogy valaki hívja a mentőket, megnézed, van-e légzése-pulzusa (odahajolsz, ujjad a nyakán, füled a szájához, tekinteted a mellkasán, így kitapintod a pulzust, és figyeled, fúj-e a füledbe és hullámzik-e a mellkasa), aztán kikiáltod, hogy nincs se pulzus, se légzés, és megkezded a kompressziókat. Nézd meg az aktuális ajánlást, ha befújás is kell, tegyél gézlapot az orrára a babának. A technikát gondolom nem kell elmagyarázni, de ha mégis: két kezed tenyérrel lefelé összekulcsolod, szegycsontot nyomod, vizsgababákon van műszer is, amivel be tudod lőni a kellő erőt, ütem kb. 100/perc. Befújásnál fej hátrahajt, állát finoman fogva száj becsuk, orrába fúj. Nálam még 30 kompresszió, 2 fújás volt, ebből 3 teljes kör.

2023. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!