Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedek az autóval. Üresbe...

Borosz81 kérdése:

Közlekedek az autóval. Üresbe teszem és kigyulad az olajszint jelző lámpa. Sebességbe rakom akkor elaszik. 1,2 benzines daewoo kalos. Valaki ötlet?

Figyelt kérdés
2023. aug. 15. 18:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Értem, sajnaos nem ismerem az elő életét, 1 hónapja vettem. Cserélve olaj/10w/40/.levegő szűrő, gyertyák, üzemanyag szűrő. Ezt mióta nálam van.. Gondolom jön akkor a többi..köszi a választ..
2023. aug. 15. 20:00
 12/16 anonim ***** válasza:

Újabb balek a használtautó piacról sajnos.

Vidd szerelőhöz mielőbb, ahogy írták nem kielégítő az olajnyomás. Minél tovább halogatod, annál nagyobb kárt fog okozni

2023. aug. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért egy Kalos döglődő olajpumpája nem olyan tétel vagy volumen, ami miatt a baleknak kellene minősíteni a kérdezőt.

De egyébként mivel motorhiba, és minden bizonnyal a vásárlás pillanatában is fennállt, simán szavatosságot érvényesíthető dolog. Akár vissza is viheted az autót az eladónak vagy a kereskedőnek.

2023. aug. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13: Hol írtam, hogy az ára miatt balek? Azért balek, mert lehúzták egy motorhibás kocsival. nyilván feltöltötték sűrűbb olajjal, vitték egy próbakört, amikor odafigyeltek, hogy ne ketyegjen sokat alapjáraton és máris eltűnt a hibajel, a vezetéstechnikai hibák és az új olaj meg előhozta. Nem most romlott el.
2023. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, nem kell balekozni. Bárki rászaladhat, hogy másik olajjal adják neki próbaútra az autót. Ez nem a tulajt minősíti, mondhatni rejtett rejtett hiba. Pont ezért érvényesíthető rajta a szavatossági jog, ha nem akar belemenni több meglepetésbe.
2023. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 krwkco ***** válasza:

Tehát tisztába téve, amit a kérdező írt:

Amikor a motor melegen, alapjáraton jár, akkor kigyullad az alacsony olajnyomást (nem olajszintet!) jelző lámpa.

Mi a teendő?

- olajnyomást kell méretni. De ez pénzbe és utánjárásba kerül. Ezért egyszerűbb

- kicseréltetni az olajgombát

- ha ez nem segít, akkor jöhet szóba az olajpumpa cserélye.

(Nekem is volt ilyen felvillanó olajnyomásjelzőm. A nyomásérzékelő cseréje megoldotta.)

2023. aug. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!