Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaj szint? anomália

Olaj szint? anomália

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy anomáliát szeretnék megosztani veletek. Mai nap olaj cserén esett át az autóm. Az internet szerint 4.7-5 liter olaj megy a motorba. Leengedés és olajszűrő csere után, 4.5-4.7 liter olajat töltöttünk bele. Nivót megnézve a olajszint a maximum fölött 5 mm-el volt. Mondom jó tegyük félre majd később leengedek belőle. 6 óra állás után, leengedtem belőle, hát kb 1-2 decit (vagy se), a vödör alját épp, hogy ellepte. Majd 15 perc várakozás után (vacsi), az olajszint a minimumon volt. Mondom az érdekes, megkezdtem egy másik olajat, és feltöltöttem a min és max közepééig, ez kb 3 deci volt. A töltések közben, nem sokat járt a motor max 1-5 perc. A kérdésem tehát, hogy itt mi történhetett. Olajszűrő üresen került fel, pár perc járás után olaj folyás nem látszódott. Annyit tudni illik, hogy a főtengelyszimeringem könnyezik a (vezérlés oldali), de ekkora olaj folyás biztos látszódott volna. Végig vízszintben néztük.

Helyesírási hibákért elnézést kérek, rég volt már az érettségi.



2023. márc. 11. 20:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
olajszint. * Kiírás után baszta ki a szemem.
2023. márc. 11. 20:52
 2/16 anonim ***** válasza:
Arra gondoltál már, hogy feltöltés után járatni kéne kicsit a motort, aztán szintet nézegetni? Egyébként meg van adva a gyári érték, hogy mennyi kell bele. Ha ez (több deci) elszivárog, akkor nagy a baj.
2023. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Járatva volt 5 percet a feltöltés után, azután volt maximum fölött egy picivel.
2023. márc. 11. 21:24
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor valahova az elszivárgott, annak az okát kell kideríteni. Én a hengerfejnél kezdeném.
2023. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4. Pont ezért tartom érdekesnek, mert sehol nem látszódik szivárgás.
2023. márc. 11. 21:28
 6/16 anonim ***** válasza:
Pont azért említettem a hengerfejet. A hűtőfolyadékod tiszta?
2023. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Víz állaga nem változott, a kocsi nem füstöl. Egészséges hangja van a motornak, mint az olajcsere előtt.
2023. márc. 11. 21:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor csak a motorban lehet a hiba, ha látatlanul eltűnik ennyi olaj.
2023. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 veterán vas ***** válasza:

Ez nekem nem világos.

Nem értem, mi ez a betöltöm, aztán 6 óra múlva leengedek belőle, majd vacsora után ujból rátöltöm......?


X mennyiség kell bele, az -ahogy írod- megtörtént.

Megjáratom, leállítás után várok pár percet és leellenőrzöm.

Ezzel kész.



(remélem nem azt akarod mondani, hogy éppen az olajcserétől nőtt meg az olajfogyasztás?) 😮

2023. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lehet semmi baj, majd ha megjáratod akkor beálla szint is.

Ne össze vissza kell nézegetni, leengedni, feltölteni.

Én sose nézem hogy mit ír elő a net, a maxig töltöm és járatás után ha várok vele megint megnézem és kész.

2023. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!