Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez rejtett hibanak szamit?...

Ez rejtett hibanak szamit? Maganszemelytol vasarolt auto, egr es turbo hibas

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 hete vettem egy autot maganszemelytol. Ra egy hetre el mentem vele hosszabb tavra, kidobta a check enginet ut kozben. Szerelom ra dugta a gepet ahol egr szelep hibakodot irt, megneztuk, le van falazva az egr mert nem mukodik. Kozben a turbonak is egyre nagyobb hangja lett a napok alatt (mentoauto hang kb) illetve en ugy hallom mintha ki fujna es nem lenne ero a motorba . Hidegen alapjaraton nem mindig jar szepen a motor, dadog kicsit. Egyezkedek az eladoval, kerdesem az lenne mit tudok tenni most?

#auto #hasznaltauto #rejtetthiba
2023. aug. 18. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A ledugozott egr igen.

A turbó tünetei nem, hiszen gyönyörűen leirtad, hogy milyen tüneteket produkál. Ha ezeket 2 hete nem produkálta akkor sosem bizonyíthato, hogy akkor nem volt még jó.

2023. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, talan meg a turbot el is tudom engedni, habar szuleim anno vettek kereskedesbol egy autot aminek ugyenezek a turbo tunetei jelentkeztek 2 het alatt aztan meg is halt a turbo , visszavittek az autot es megcsinaltatta a kereskedo szo nelkul
2023. aug. 18. 23:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja es akkor is huhogott kicsit a turbo mikor kiprobaltuk de mivel nem vagyok szakerto nem tudtam hogy ebbol baj lesz.
2023. aug. 18. 23:41
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
sokat számít a turbónak, milyen SAE olaj van a motorban? A turbó rendkívül szívós anyagból van, nem térdel le napok alatt..
2023. aug. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elvileg L.Molly van a motorban. Nem is azt mondtam le terdelt teljesen, meg napok alatt , hanem mikor vettuk akkor is fura hangja volt de mikor oda leptem neki nem volt ilyen hangos mint mostansag..
2023. aug. 19. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Amelyik hiba észlelhető volt és észlelted is az nem rejtett hiba. Az, hogy nem értesz hozzá egy más kérdés, de indoknak gyenge.
2023. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben. Attol fuggetlenul ott van a lefalazott egr amit akkor nem eszleltunk kesobb a check engine utan derult ki hogy nem mukodik ezert le lett falazva.

Veletlen azt nem tudod hogy ha vissza viszek az autot milyen papirt kell kitoltenunk? Meg egyeztunk hogy vissza veszi, de a papirozast nem tudjuk ilyen esetben

2023. aug. 19. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos ez attól függ, hogy le lett-e már jelentve.

ha le lett jelentve akkor nem tudom, mert akkor oda-vissza átírást kellene fizetni, ami hatalmas szívás... Bár gondolom ez 2 hét után már megtörtént.


Ha még egyikőtök sem jelentette le az adás-vételt akkor csak széttépitek a papírt és annyi.

2023. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kereskedőre és magánszemélyre más szavatossági szabályok vonatkoznak. Ha eladáskor a turbónak nem volt olyan hangja mint most, akkor azt buktad. Elméletben egy szakértő bebizonyíthatná, hogy nem 2 hét alatt ment tönkre, de nem fogod végigjárni ezt az utat úgysem. Az EGR miatt persze reklamálhatsz. Én keményen beleállnék, hogy az EGR kamu miatt a turbó felét is fizesse és békénhagyod
2023. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!