Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Suzuki Swiftnél az...

Régi Suzuki Swiftnél az alapjárati motor és az injektor csereberéje melyik motorok és évjáratok közt lehetséges?

Figyelt kérdés

Mert úgy tudom, hogy a 2002-2003-as 1.3 16V alapjárati motorja nem jó a 8 szelepes 1.3-ba és az ezresbe sem. Az 1.6-osba fogalmam sincs, mondjuk az is 16 szelepes.


1996 előttieknél meg nincs alapjárati motor, ha jól tudom, így azokba biztos nem jó értelemszerűen.



Injektorból pedig az 1.3 16V injektora szintén nem jó a korábbiakhoz, ahogy tudom. De állítólag az 1996 előtti és utániak között sem lehet cserélni az injektorokat, mert 96 előtt Bosch volt, utána meg Denso. Vagy fordítva, nem tudom. 😃


Viszont a 96 előttieknél lehet összevissza pakolgatni az injektort? Tehát pl. 1.6-osé 1.0-ba vagy 1.3-ba, vagy 1.3-é 1.0-ba vagy 1.6-ba vagy 1.0-é a másik 2-be?

Ugyanez a kérdés áll a 96 utániakra is, egészen a 2002-es 16 szelepesekig.


Szóval ha a 2002-2003-as 16 szelepeseket nem vesszük, akkor igazából csak azt a vízválasztó 1996-os évet kell nézni, hogy előtte/utána vagy fontos az is, hogy 1.0, 1.3 vagy 1.6?



Bocsi a nagyon kacifántos kérdésért, de szerintem a lényeg érthető. 🙂


(Csak a kocsimba, ami egy 1.3 8v, kéne injektor és alapmotor, viszont az előzőből, ami 1.3 16V ugye egyik sem megy át. És csak ennek kapcsán agyaltam, hogy melyiket hova honnan lehet átpakolászni, mert kicsit már kacifántosnak tűnik...)



2023. szept. 2. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezen nem kell agyalni, talán az 1.0 és az 1.3-ba van azonos ott is volt váltás talán 1996-ban.

Leveszed, elviszed, azt veszel olyat ami jó bele.

Amúgy marha egyszerű (ezt csak így séróból) 1.0-1.3 egyforma, de volt váltás. 1.6 nagyobb (mert ott több cucc kell mint a kisebb motoroknak) .

1.3 16v ha jól emlékszem hengerenkénti az teljesen más.

Minta alapján bontóban kapsz másikat, újonnan jó drága.

2023. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!