Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 100-as benzin keverési...

A 100-as benzin keverési aránya más mint a 95-sé (2T motor)?

Figyelt kérdés

Van egy 2T segédmotorom.


Eddig 95-s benzint kevertem bele, 1:40-es aránnyal.


Pénteken úgy vtam, egye fene, 100-sat tettem bele, mert nagyon mondják. Ugyanúgy kevertem mint a 95-öst... Nagyjából fele tank 100-as benzinkeverék, fele tank 95-s keverék volt... (félig volt a tank, teli tankoltam.


Tegnap meg ma mikorra nagjából elfogott a fele benzin mennyiség, elkezdett hülyéskedni a robogó... nagyobb fordulaton, 30-40 km/h-nál fuldoklott, kapadozott, durrogott a kipufogó, volt, hogy le is állt a motor.


Mentem pár kört, a benzinszintjelző már a 0 alatt van, nem sok anyag lehet benne, most már normálisan megy a robogó.


A 100-as, 95-s benzin keverése okozhatta ezt?



2023. szept. 3. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
AZ okozta.
2023. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Eleve a tankban összekeveredik a kétfajta üzemanyag, szóval innetől az a feltevésed, hogy pont fél tanknál szórakozott a motorod, mert szerinted akkor fogyott el a 95-ös, egy elég nagy butaság.
2023. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es, nyilván egy ötlet, gondoltam, hogy vmi más lesz a probléma...
2023. szept. 3. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Nem okozhatta.

2023. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg úgy, hogy a 100-as feloldotta az üzemanyagban évek alatt lerakódott etanolt és átment a rendszeren.
2023. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Háát, vmi bekerült a karbiba meg a hengerbe az biztos :D


Mondjuk mostanában max félig szoktam kijáratni a tankot, lehet vmi lerakódott az aljába...

2023. szept. 3. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmit nem okoz, semmi köze ehhez. A százas benzinnek még jobb is a kenése. Mi még a műhelyből elcsent 70-es körüli mosóbenzint is ugyanúgy kevertük mint a 92-est.
2023. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ez durva:

"... feloldotta az üzemanyagban évek alatt lerakódott etanolt..."

jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!