Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 hónapja vettem egy 2001-es...

3 hónapja vettem egy 2001-es Swiftet és most műszakin azt mondták nem engedik át és nem is javítható ilyenkor van felelőssége aki eladta nekem vagy palira vettek?

Figyelt kérdés

Magánszemélytől vettem nem kereskedés, ő azt mondta rendben van az autó , mint kiderül motorikusan stb. valóban, viszont műszakis azt mondta, hogy erről a rozsdáról nyilván tudott valószínűleg azért is adta el és így ez nem fog átmenni, illetve nem is javítható..


Van bármilyen szavatosság vagy hogy hívják ezt vagy ez nem minősül olyan jellegű hibának hiába hallgatta el?


2023. szept. 6. 15:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát mennyi pénzről beszélünk? 100-150 ezer forintról? Nem ér annyit az egész.
2023. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

380 ezerért vettem, plusz átírás stb. 400 felett.


Tudom, hogy nem sok pénz a mai világban, de most akkor is 400 ezer forint kidobott pénzről beszélünk..

2023. szept. 6. 15:09
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánszemélytől vetted, akkor neked kell bizonyítani, hogy rejtett hibája volt, szakértőt fizetni, stb.


Ezért érdemesebb kereskedőtől venni, mert akkor neki kell bizonyítani, hogy nem volt rejtett hiba.

2023. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
2: milyen felszereltségű ez a Swift, hogy 380 ezret adtál érte?
2023. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3


Nem elég bizonyíték, hogy a műszaki állomás leizgaolja, hogy műszakira alkalmatlan olyan szinten szétvan rohadva az alja és javítani se lehet hivatalosan???

2023. szept. 6. 15:25
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy jó autószerelőhöz/karosszériáshoz, aki megmondja mennyiért hozza vizsgaképes állapotba és le is vizsgáztatja.
2023. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
GLX, legmagasabb felszereltség, nem egy sima fapados swift lett volna. Illetve kivülről nagyon szépen nézett ki.
2023. szept. 6. 15:26
 8/19 anonim ***** válasza:
5: lehet, hogy elég, de perelned kell, ha nem adja vissza szépszerével a pénzt, az pedig nem lesz gyors folyamat, egy év vagy hosszabb
2023. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Meddig van rajta műszaki? Most jár le?

Hol rozsdás? A bekötési pontoknál? Azért 380 ezer egy Swiftnél már elég magas ár, szóval tényleg nem kéne kukának lenni annyiért. Más volna, ha 180 ezerért vetted volna.

Képet esetleg tudsz mutatni arról a részről, amire mondta a műszakis, hogy nem megy át vele? Hátha csak lerázott, és menthető a dolog...

2023. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%

De ha alánéztél volna, akkor nyilván láttad volna. Vagy ha szakember nézte volna át, feltűnt volna neki. Ezek után nem tudom, hogyan lehetne rejtett hibára hivatkozni. A rejtett az azt jelenti, hogy ránézésre meg egy próbakör alapján nem lehet észrevenni.

Az autót megtekintett állapotban vetted át. Ha te nem nézted át rendesen, mielőtt megvetted, az a te felelőtlenséged.

2023. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!