Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha automata korlatozas van az...

Ha automata korlatozas van az (AM) jogsimba es valtost vezetek mekkora baj?

Figyelt kérdés
Ugyebar robogon vizsgaztam, benne van a megkotes viszont venni szeretnek egy valtost. Ha a rendor megallit es meglatja, mennyire buntet meg? Vagy nem annyira foglalkoznak vele?:)

2023. szept. 10. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Ugyanúgy mintha nem lenne jogsid. Mert az adott váltóra nincs.
2023. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1 Nana, ez így nem igaz. Még ha szemüveg nélkül vezetsz, az is pénzbírság szabályszegés miatt, nem tudom, a korlátozó kódok között mennyire differenciálnak, ha nem, ugyanerre lehet számítani, ha igen, akkor meg még ennél is kisebb pénzbírság. MÁR HA nem baleseti helyszíneléskor derül ki.
2023. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
senkit nem érdekel..nem kell ennyire parázni. Ha igazoltatnak, és te kulturáltan viselkedsz, nem pofázol feleslegesen, akkor a rendőrt ilyen szarság nem érdekli.
2023. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engedély nélküli vezetés.

Ha észreveszi, akkor megbüntethet.

Helyszíni bírság esetén 6500-65.000-ig terjedő lehet a pénzbírság. Ha feljelentenek, akkor max. 400.000 lehet a bírság, illetve max. 60 nap elzárás is kiszabható.


Ha balesetet okozol, akkor a biztosítód erre hivatkozva nem fizethet.

2023. szept. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagy baj.
2023. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Volt lehetőséged váltós motorral vizsgázni, vagy csak ez a lehetőség volt?! Sajnos ez a helyzet így eléggé macerás eset mert ugye egy váltós motorért senki nem fogja mégegyszer megcsinálni át AM kategóriát. Én 2022 június végén vizsgáztam egy 4 ütemű váltóssal, de nekem nem is írták be, de nem is mondták ha robogóval akkor van ilyen is. De így kicsit sarokba vagy szorítva ez ügyben.
2023. szept. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4es, azert en nem hinnem hogy egy ilyenert akarmilyen modon 400ezer birsag lenne... Illetve 6os, sajnos nem volt lehetoseg valtossal pedig kerdeztem:(
2023. szept. 11. 16:03
 8/8 anonim válasza:
J K B
2023. szept. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!