Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 10 év körüli 207...

Milyen 10 év körüli 207 méretü autòt vennétek, ami viszonylag olcsó és nem akar szétrohadni?

Figyelt kérdés

Elözmények:

Volt tegnapig egy nagyon csini állapotú Peugeot 207 SW outdoor 1.6 HDi-vel, 16 éves volt,

rozsda nélkül, motorikusan, müszakilag nagyon jó állapotban. Nagyon szeretjük…szerettük, ugyan is valami heregolyó hülyére törte a szabályosan parkoló autóm hátulját és oldalát -gondolom amikor kitette a szarjának a hátulját és nem adta ki a matek (meg még 3 másik autó oldalát végigszántotta)

Mivel az eset éjjel történt, senki nem látta én otthon sem voltam igy a biztosító nem fizet. Feljelentés megvolt.


Ez volt az elsö autóm, 2 honapja volt meg, 1,8 millióért vettem, nyilván ez most 200 ezret ha ér egyben…


Szoval autó kell, 2 honap alatt 5000km beletekerödött, igy dizel nekünk jobban megérné.

Viszont a jobb felszerelést is elviselném. Ugyan a Peugeot tudta a 2 zonás klimát, automata világítást, ködlámpát, esöérzékelös ablaktörlöt, panorámatetöt és a nagyon kényelmes ülést, de egy kipörgésgátló, tolatoradar, ülésfütés és tempomatot jobban elviselnék a következö autómban. A keret most is 2 millió Ft lenne.

Sajnos ritka a jól felszerelt 207 sw outdoor, föleg jó müszaki állapotban, azért ujra megvenném ezzel a motorral természetesen. :)


A 10 milliós kérdés tehát, hogy milyen autót vennétek, ami rozsdamentes, 207sw méretü, tudja ezt a felszereltségi szintet, belefér a keretbe és nem ritka, mint a fehér holló?

VW Golf-Polo és a Ford Focus-Fiesta kb mind rohadt, amiket anno megnéztem vagy valami más redflag volt, a Honda Jazz pedig szimplán kényelmetlen volt nekem.


Ha netán fizetne a biztositó, vagy kiperelhetném az illetöböl a szart is, akkor nyilván nem 2 millio az a 2 millió hanem magasabb lenne, de sajnos jelenleg nem vagyok és nem ugy tünik, hogy kártalanitva leszek…


Vigyázzatok magatokra és parkolljatok inkább parkoloházban vagy garázsban ha tehetitek. Én most megtanultam…



2023. szept. 12. 00:58
 1/9 anonim ***** válasza:

"parkolljatok inkább parkoloházban vagy garázsban ha tehetitek."


Vagy kötni kell casco-t.

2023. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Manapság már minden település be van kamerázva, ha nagyon akarják, meg tudják találni az elkövetőt, akinek szinten meg kellett sérüljön az autója.

Az viszont hosszú menet lesz, akkor is, ha megtalálják az illetőt.

A keresett autóra nem tudok konkrét márkát, tipust, mert 10 éves autónál az állapot számít.

Rohadósnak minősített autó is lehet megvigyázott, vagy lestrapált az örök életűnek titulált.

Azért sem tudok példát, mert nagyon felmentek az autók árai az utóbbi időben, amit én nem követtem, 2 éve a 1,5 millió sokkal több volt, mint most a 2, pláne, ha dízel a cél (írtad, hogy nem feltétlenül)

A kommentem lényege nem a vásárlási tanácsadás, hanem az, hogy fogjatok ösdze károsultak, ne vesztegessétek az időt, az elkövetőt meg lehet találni, ha akarja azt a hatóság ( nyilván nem nektek kell nyomozni)

2023. szept. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1: probáltam, de tul idös volt az autó.
2023. szept. 12. 10:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Hahura írd be az évjáratot, azt hogy dízel meg az árat. Sajnos nem nagyon van értelmes 10 éves autó 2 milláig
2023. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2: jogos, a rendörség szerint megvan a felvétel az egyik iskolához közeli zebrát figyelö kamerátol, de nem volt rendszám elölröl a szarházin. Most megy a keresgélés egy törött fekete E Mercédesz után.


Meglepödik az ember, ha azt mondom, hogy Bécsben történt mindez.

2023. szept. 12. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lepődünk meg. Bécs tele van bevándorló drogosokkal, minden féle emberekkel. Régi szép mese hogy Bécs meseszép. Sokkal gázabb mint Bp.
2023. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én itt élek 10 éve, teljesen élhetö város. A tömegközlekedés szerintem toronymagasan a legjobb.

Drogosok? Biztosan vannak, de nem annyira public, mint Frankfurtban. Bevándorlók vannak, de ez nem változott drasztikusan az elmult 10 évben,közel se gázabb, mint Budapest.


Nem tudom még ki törte össze az automat és öszintén, nekem olymindegy, hogy bevándorló vagy nem, ha osztrák vagy amerikai, akkor is ugyan ugy haragszom rá.


Kevesebb M1, több ittlét.

2023. szept. 13. 12:00
 8/9 A kérdező kommentje:

Akit érdekelne az ügy:

Megtalálták a rendörök madarat, a biztositója fizetett is, plusz peren kivüli megállapodás után is fizetett a rohadék. Szoval mi a 3 autotulaj összefogva, kisemmiztük a taknyot. Emlitése szerint adosságai vannak és ujsbb hitelt kellett felvennie. Pont nem hatott meg, szóval fizetett.


Rádobtam én is valamennyit, igy jött össze egy 2015-ös 308sw-re való. 1.6 HDi, az igényeimnek megfelelö felszereltséggel.


Nem ugyan az a technika, minden 2x olyan drága hozzá, mint a 207-hez, de elviselhetö a fenntartása.

2023. okt. 19. 07:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Na akkor “happy end” lett
2023. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!