Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault megane 1.4 benzin...

Renault megane 1.4 benzin hosszabb útról jöttem vissza felé eddig a fék nagyon jól fogott jobb hátsó kerék felől égetett szag jött. Menet közben és hirtelen el ment a fékem, Nem fogott semmit az autón ha koppanásig nyomtam a féket sem?

Figyelt kérdés
- Kézifék is el ment motorfékkel meg tudtam álni valahogy jobb hátsó felni fel volt melegedve le vettem a kereket de nem látszott hogy bármi hiba is lenne vártam kb 1 órát és kicsit gyengébben de azóta is jól müködik mi lehetett a baj?

2023. szept. 13. 14:32
 1/2 veterán vas ***** válasza:

Ha csak a hidraulikus fékben gondolkodunk, akkor egy "kellően" öreg fékfolyadék tud ilyet produkálni. Föllevegősödik aztán hűlés után -részben- visszakeményedik.

Ez viszont nem érvényes a kézi működtetésűre, mert az üzemifék(hidraulikus) és a rögzítőfék(mechanikus) így függetlenek egymástól.

2023. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:

" jobb hátsó kerék felől égetett szag jött. Menet közben és hirtelen el ment a fékem "

Beragadt a kézifékbowden. Felforrósodott a fékdob, mindennel együtt és felfort (buborékossá vált) a régóta cserélt elvizesedett fékfolyadék. Ettől elment a hidraulikus (üzemi, normál) fék fékhatása is.

Emeld meg azt a kereket, amelyik felforrósodott. Nézd meg, hogy könnyedén forog-e. Rángasd meg a kézifék bowdenét közvetlenül a kerék mögött. Ha ettől a kerékfék kiold, akkor bowdent kell cserélni.

És kétévente fékfolyadékot is.

2023. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!