Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme venni autót 300...

Van értelme venni autót 300 ezer forint körül?

Figyelt kérdés
Nem nélkülözhetetlen nekem, de szeretnék már vezetni. Viszonylag friss jogsis vagyok.

2023. aug. 27. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
300ezer Forintért nem kapsz autót, 300ezer Forintért fémhulladékot kapsz.
2023. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha az autó minden költségét tudod fizetni akkor miért ne?


Lehet 300 ezerért is olyan autót venni amivel lehet közlekedni.


Öreg autó is autó:)

2023. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Van értelme. Nekem is ajánlotta 2. autónak a suzukiját. Tip-top volt 140e km-el 350e ftért. Sehol semmi rozsda nem volt rajta, szép fényezéssel. Belső ellemek sem voltak kopottak szakadtak. De nem vettem meg. Előtte nyilván jobban átvizsgáltam volna. De ez ráadásul idén volt. Mikor egekben vannak az árak.
2023. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Van, persze.
2023. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Én két éve 230 ezerért vettem egy Suzukit, ráadásul az 1300-as négy hengerest. Jó, költöttem rá, de nem elviselhetetlenül sokat. Azóta is hűségesen szolgál. Ki lehet fogni jó vételt, de nézd meg jól.
2023. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. A családban "elpocsékoltak" egy 1.3as régi swiftet 350érz vagy 2éve. Garázsban állt és csak 100ezer volt benne.
2023. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de tisztaban kell lenned azzal hogy melyik auto mennyit er ha nem akarsz ra kolteni. Ugy ertem hogy pl egy skoda felicia, daewoo lanos, 1 es suzuki swift, 1 es punto, daewoo matiz, 1 es twingo lehet hibatlan 300 000 ert, de ha veszel egy mercedest, bmwt vagy hasonoo tobbet érő autot, akkor arra biztosan ra kell koltened a duplajat
2023. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lanost kaphatsz ennyiért.
2023. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Astra F, Swift Sedan (1.6 GLX elég élhető), Talán Golf 4, Renault Thalia, kisebbekből Twingo vagy nagyon alapnak Fiat Matiz (de ez a legalapabb, kicsi csomagtartó, autópálya és vonóhorog kilőve)
2023. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha tisztában vagy vele, hogy hiába 300.000 Ft a kinézett autó és kinézetre egyben van, azt át is kell iratni, fizetni a kötelező biztosítást, éves adót a NAV-nak, és még sok egyéb költséggel jár. Egy autót nem csak megvenni kell, sokszor fenntartani drágább mint megvenni. Az autót biztonságos, közlekedésre alkalmas állapotban kell tarttani mind a TE mind a többi közlekeésben résztvevő részére. Ez sok kiadással jár. Például: Ablakmosó folyadék téli-nyári, megbizható állapotú, évszaknak megfelelő vagy 4 évszakos gumik, amiket időnként centíroztatni is kell. Fékolajat kb 2-4 évente cseréltetni, akkumlátort kb 3-6 évente cserélni (mert megdöglik), ablaktörlő gumikat kb évente cserélni, szervoolajat, sebességváltó olajat időnként cserélni vagy utántöltetni, a kopó alkatrészeket cserélni (pl fékbetét, féktárcsa, lengéscsillapítók, szilentek, gumiharangok, tömítések, olajszűrő- és motorolja csere, légszűrő csere, pollenszűrő csere, üzemanyagszűrő csere, gyújtógyertyák/izzitógyertyák, elöregedő pl fékcsövek cseréje, elszkaadó fékbowdenek cseréje, felpattanó kavics miatti szélvédő javítások vagy szélvédőcsere) stb. stb. Sok apró tételből is hamar több tízezres/százezres tétel hamar összejön. És egy 300.000 Ft-ért adott autó azért kerül annyiba, mert akié az már nem akar rá költeni mégegyszuer annyit. Ha éppen jó állapotú, akkor is hamar elő fog jönni sok apróság, mert semmi se tart örökké, számithatsz rá hogy folyton valamit cserélni kell. Gumi alkatrészek öregednek, az első tél után jönnek a rozsdák stb....

Ha megvenni akarsz egy ilyen autót, akkor az lebeg a szemed előtt, hogy hú de jó lesz vezetni. Ha megházasodsz a szex miatt, akkor az se csak szexből áll, hanem költeni kell nagyon sokat csak még nem tudod :)

Ha mindenképp autót akarsz akkor úgy vedd, hogy légy tudatában, folyamatosan pénzt kér a fenntartása...

2023. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!