Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Injektor hiba lehet?

Injektor hiba lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy VW Bora 1.6 Sr 8v apf. Többek között szelepszár szimering, hengerfej tömítés csavarokkal együtt, szelepfedél tömítést, gyertyákat és gyujtó kábeleket,lambda szondákat is kapott. A hengerfej meg lett sikolva. Viszont baszott mód eszi a benyát és furán jár az egyik henger. Mintha kihagyna talán. Hidegen viszonylag szépen jár de ha bemelegszik füstöl mint a pelenka gyár és borzalmas nagy fogyasztást produkál. Én injektorra tudnék gondolni. Valaki valami tipp? Köszi

2023. szept. 15. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagy fogyasztásért a lambdaszonda is lehet felelős. Nekem annó a fordom csinált hasonlót, és furcsa is volt az alapjárata, mint a régi rally autóknak. Tippelgetni nem érdemes, rá kell dugni a gépet.
2023. szept. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Összerakás előtt is füstölt, sokat fogyasztott?

Jó helyre rakták a vezérlést? Vizet nem eszi a motor, túlnyomás a kiegyenlítőben?

Én kompressziót mérnék a hengerekben, lehet a gépműhelyest a neje hergelte meló közben telefonon.

2023. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha utángyártott a lambda szonda akkor tényleg tud ilyet produkálni.

De ezernyi más baja is lehet, ahogy írod porlasztó de lehet MAP, gázpedál állás érzékelő, elrakott vezérés, olajos égéstér, nem bele való gyertya, kartergázkör probléma, EVAP, PCV, benzinnyomás, bármi. Első körben az olajos égésteret próbálnám meg kizárni, gyertya kiszed, szemrevételez. Ha nagyon dús vagy nagyon szegény a keverék talán azt is látod már a gyertyán.

De egy élő adatos diag sokat elárulna.

2023. szept. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!