Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autón a sebesség fokozatokat...

Autón a sebesség fokozatokat szépen veszi de egyedül a rükvercből nehéz üresbe tenni, mitől van ez?

Figyelt kérdés

2023. szept. 16. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha benyomod a kuplungot, megpöccinted a gázpedált és utána próbálod, akkor is nehéz üresbe rakni?
2023. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a hátramenet nem szinkronizált,csak sima tolófogaskerekes, így gyakran nem úgy állnak a fogak,hogy simán egymásba csússzanak. Ilyenkor üresben van ,hogy egy második kuplungolás, vagy egy előremeneti fokazatba rakás majd újrapróbálkozás segít. Ez ettől még nem hiba, ez a konstrukció hátránya.
2023. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 ezt még nem csináltam de délután kipróbálom aztán jelzek


#2 ja értem, pedig olyan érdekes, mert amikor tolatni kezdek és még mielőtt megállok, kiszoktam csapni üresbe aztán úgy állok meg és úgy teszem utána 1-esbe, így működik gond nélkül, nem szokott probléma lenni.

De az, hogy most tolatok, aztán megállok és úgy akarnám betenni 1-esbe az már nem tetszik neki😄 de az, hogy menet közben még nagyon picit gurulok hátra fele akkor kiengedi lökni😄

2023. szept. 16. 12:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

" aztán megállok és úgy akarnám betenni 1-esbe az már nem tetszik neki😄"


Lehet, hogy fog egy kicsit a kuplungod, és mivel ilyenkor összefeszülnek a fogaskerekek, ezért szorul ilyenkor a váltód.

2023. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam mint a #4-es, ezért írtam hogy adj egy kis gázt, ha csak picit fog a kuplung egy gázadással lehet hogy meg tudod szakítani az összefeszülést.
2023. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat de mit jelent az, hogy “lehet, hogy fog egy kicsit a kuplungod” ?

Rosszat jelent?

2023. szept. 16. 12:41
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 Hogy lehet kellene egy kicsit állítani, mert teljesen kinyomott pedál mellet se old szét rendesen.
2023. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy ha benyomod teljesen a kuplung pedált, akkor a nyelestengelyt még picit hajtaná a főtengely, mert a tárcsa kipófelülete még mechanikusan összeér. Ezért feszül bent a váltóban is a rükverc, és mivel az nem szinkronizált ahogyan a #2-es írta, nem tudod úgy kivenni üresbe mint az 1. fokozatból.

Ha egy kis gázadás megoldja a problémát, én nem foglalkoznék vele. Őszintén, akkor sem ha nem oldja meg, inkább még5 centit gurítom az autót ha nem bírom kihúzni álló helyzetben. Egyébként a kuplungszerkezet vagy/és kinyomócsapágy kopása okozhatja. Ha manuális a kuplung, azaz nem munkahenger mozgatja a kinyomót hanem egy bovden akkor lehet utánállítani. A legtöbb bovden automata utánállítós, de pl. én is direkt fix bovdent vettem mert az automaták szeretnek az állító mechanikánál szétszakadni.

Egy szervizben lehet hogy fél óra alatt beállítják.

2023. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam úgy, hogy kis gázt nyomok kinyomott kuplunggal, de nem sokkal lett könnyebb üresbe tenni a váltót. Sajnos
2023. szept. 16. 14:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Bovdenes a kuplung?
2023. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!