Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik téligumit vegyem meg...

Melyik téligumit vegyem meg ,hogy jó is legyen de ne is menjen rá a fizetésem jó része? sajnos nincs rá 150k :/ 205/55R16 2008 seat leon 1p , 1,4 tsi

Figyelt kérdés
[link]

2023. szept. 18. 16:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
150 ezer SEM? Manapság egyáltalán nem nagy pénz gumiért. A középkategória is 40 ezernél kezdődik, amiből 4 darab 160 ezer. 150 alatt max kínai szart találsz. Szóval ha tudsz, akkor dobjál még rá és vegyél valami Laufenn-szerű erős középkategóriát, ha meg nincs több, akkor tök mindegy, a kínaiból ugyanolyan szar az összes, nincs különbség, szóval vedd a legolcsóbbat, semmi különbség nincs köztük.
2023. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

#1 Ja bocs, most látom hogy téli gumi, figyelmetlen voltam.


A téli gumik még éppen nem indultak el felfelé, még éppen nem kezdődött el a vásárlási szezon, szóval most még jó árban vannak. Az említett Laufenn-ek 20-25 között vannak per darab. Hasonló jó középosztály még esetleg a Barum, Kleber. Ezeket nézegesd.

2023. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan mondom, bármelyik jó az átlagos autóra átlagos felhazsnálás esetén


A kinai olcsó gumi is.

Lehet hogy a teszteken a vészfékezésnél 2 méterrel később álsz meg vele elméletileg mint a legdárábbal.

De mint tudjuk a balesetek elkerülése legfőképpen a vezetőn mulik és nem a gumin.


Amugy ha nem csíped a kinai gumikat akkor vegyél pl: Barum, hankok,toyo,Kléber stb márkákat


Én azon a véleményen vagyok hogy a Michelin meg efféle méregdrága gumiknál a márkanevet kell megfizetned nem azt hogy esetleg kétszer jobb mint a többi!

2023. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha a féktárcsától felmegy, akkor én inkább vennék rá egy garnitúra 15"-os lemezfelnit 195/65 R15-ös gumival, annak darabját meglehet venni 20 ezerért, és a felni ára is visszajön, mert nem kell szezononként 2x átgumizni.
2023. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3 te melyiket választánád a listából?


szerelőhoz nem akarom vinni ,hogy keressen / vegyen gumit,mert nyilván drágábban jönnék ki, neki is kell a haszon :/

igy marad a neten nézelődés

2023. szept. 18. 16:57
 6/22 A kérdező kommentje:

#4 jelenleg csak 16os felnim van, azon van a mostani nyári. arra a felnire akarnám a télit és jövő nyárra valami kicsit szebb 17es felniket + gumit.

igy erre a 16osra menne a téli ,amit venném

2023. szept. 18. 16:58
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

#3 "De mint tudjuk a balesetek elkerülése legfőképpen a vezetőn mulik és nem a gumin"


A vezető hiába reagál jól, ha a gumi nem viselkedik megfelelően. Ez egy közös mutatvány. A rossz sofőrnek mindegy hogy milyen gumijai vannak, de egy sofőr hiába jó, ha a gumi cserben hagyja.


"Én azon a véleményen vagyok hogy a Michelin meg efféle méregdrága gumiknál a márkanevet kell megfizetned"


Vicces, mert éppen ma pakoltuk az eldobott használt gumikat az udvarról és bármelyik gumiról megmondtam, hogy Michelin, Conti, vagy Bridgestone. Lefutottak ki tudja hány évet és kilométert, meg az udvaron eszi őket az idő hónapok óta, eső, hó, 40 fok, minden és mégis puhák maradtak, nem úgy mint a kínaiak. EZT FIZETED! Még ha a teljesítménybeli eltérésben nem is hiszel, a kínai és márkás közötti élettartam-különbség abszolút megkérdőjelezhetetlen. Még ha újonnan nincs is nagy különbség a teljesítményben, 3 év alatt ez a kicsi különbség megsokszorozódik. A Michelin 5-7 év után is gumi és ha nincs nagyon elkopva, akkor nem sokkal fog rosszabbul teljesíteni, mint gyári újkorában. A kínai meg 3 év alatt kővé dermed és nulla tapadása lesz.


3 évente 80 ezerért kínai, vagy 10 évente 200 ezerért Michelin? Számold ki és rájössz melyik a jobb választás.

2023. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
Ha nincs 150e Ft-od,az komoly gond.Mi lesz ha elszáll a turbó,vagy akármi beszarik?Egy ilyen idős autónál nem árt,ha van minimum 500e félrerakva.Vegyél kisebb autót 13"-14" kerékkel 60-70-ból megvan munkadíjjal.
2023. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
14%

Nekem Barum gumijaim vannak


Mikor vettem nagyon akciós volt. Előtte valami kinai(talán kingstar) gumim volt, ugyanugy ment az autó mindegyik gumival:)

2023. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Nekem eddig Debica volt mindig a téli, és anno mikor az a bizonyos március 15.-ei hóvihar volt, akkor is gond nélkül kikerültem egy elakadt autót egy emelkedőn. Amúgy meg ha jól nézem a Goodyear-hoz tartoznak.

[link]

2023. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!