Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi helyzetben ki kell...

Az alábbi helyzetben ki kell tenni az indexet? (FORGALMI VIZSGÁN)

Figyelt kérdés

Egy tipikus kertvárosi utcában haladsz az autóval, és mivel jobb oldalt parkolnak, az út bal oldalán gurulsz. Egy egyenrangú kereszteződéshez érsz, ahol ugye az úttest bal szélére kell sorolnod, és pontosan egy autónyi helyed van rá. Ugye ilyenkor irányjelzéssel jelöljük a jobbra sorolást, viszont nem adhatunk félrevezethető irányjelzést sem, mert nem jobbra fogunk kanyarodni. Azért emeltem ki a forgalmi vizsgát, mert nyilván a való életben nem teszed ki állandóan egy hasonló helyzetben, itt viszont elvárás.

Ti mit tennétek?


2023. szept. 18. 22:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam: az úttest JOBB szélére kell sorolnod nyilván a kereszteződésben való áthaladás előtt, nem balra
2023. szept. 18. 22:30
 2/4 krwkco ***** válasza:
88%

Amikor megszűnik a parkoló autók sora, mielőtt átléped az út középvonalát, jelezned kell. Egyet villantasz jobbra. Mire a kereszteződéshez érsz már nincs kint az index.

Én ezt tenném.

2023. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Pont úgy, ahogy az előző is. És szoktam a való életben is így indexelni.
2023. szept. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kikerülés, előzés után opcionális a visszajelzés. Parkoló autók mellett a felezővonalon mész el, nem a szembesávban.
2023. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!