Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Repsol smarter 2T dízel...

Repsol smarter 2T dízel autóba is jó?

Figyelt kérdés

A fenti terméket ajánlotta nekem egy dízel mágus, hogy évente 1x, tankolás előtt nyomjak bele a tankba 1,5 decit, mert csodákra képes...

De akárhogy olvasom, ez csak a motort írja, hogy azokba való...


Bele merjem tölteni?


2023. szept. 21. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Marhaság. Ez kétütemű benzinmotorba való.
2023. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a tüzelőanyaghoz öntöd akkor ártani nem tudsz vele, de igazából felesleges. Túl sokat ne, mert azt a katalizátor nem fogja szeretni, de az a 1,5 deci inkább csak teli tankhoz (50-60 literhez).
2023. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, teli tankhoz lenne, úgy mondták nekem is

A kérdés csak ennyi lett volna, hogy ha nem is feltétlen csodaszer, de rosszat nem teszek vele

2023. szept. 21. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Jobban jársz direkt dízelhez készült adalékkal. A 2T olaj is jót tesz a régi, DPF és Common Rail nélküli dízelekben, viszont az említett dízelekbe nem jó:

-Hiába a jó olaj és az alacsony hamutartalom, a DPF-t eltömíti mivel annyira mégsem alacsony a hamutartalma illetve egyéb olajszármazékokkal is tele rakja.

-A Common Rail pumpát sem biztos hogy keni, hosszabb távon pedig káros lerakódásokat okoz benne.

2023. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez egyébként konkrétan egy C3, nem tudom, mennyire számít régebbinek
2023. szept. 21. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikori évjárat?
2023. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
C3-ban csak HDi volt és talán csak dpf-fel, bár erre nem vennék mérget. Én nem tölteném bele.
2023. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

2007es, de ha a dpf a részecske szűrő, akkor ebben nincs ilyesmi

És igen, 1,4 HDi

2023. szept. 21. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!