Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közterületnek számít egy...

Közterületnek számít egy bárki által járható üzletsor?

Figyelt kérdés
Most vettem egy robogót, viszont panelban lakom és szeretném fedett helyen tartani. Találtam a városközpontban egy tök jó kis beugrót ami fedve van. Ezen belül ott van egy társasháznak a bejárata, hentes, táska bolt, 20 méterrel arrébb egy patika illetve egy szépségszalon is. A beugróban ahol hagytam a motort, közvetlen a látóhatáron belül csak a társasház bejárata van, egy szépségszalon és a hentes van. Erre ma kaptam egy cetlit, hogy legyek kedves ne ide parkolni, mert ez magánterületnek számít. Hangsúlyozom mégegyszer, hogy éjjel nappal bárki által bejárható/átjárható ez a kis beugró. Igaza van a hölgynek/úrnak aki hagyta az üzenetet, vagy csak simán szúrja a szemét és el akar zavarni? A fal mellé szoktam tenni, semmilyen helyet nem foglal, illetve direkt egy 10 méterrel arrébb szoktam leállítani és beindítani, hogy még véletlen se zavarjak vele senkit.

2023. szept. 24. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Honnan tudjuk? Szerinted ennyi (azaz semmilyen) leírásból tudjuk hogy miről van szó?
2023. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg mond el, milyen infót kellene még mondanom! Egy ilyen lekezelő válaszból nem sok mindent tudok meg.
2023. szept. 24. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Mégis milyen választ vársz, ha nem ismerjük a helyet? Semmilyen infót nem kell megadnod, mert azzal nem érünk semmit, teljes képet úgysem tudsz festeni. Google maps link kéne, de azt meg úgysem adsz nyilvánvaló okokból. Innentől a kérdés felesleges és normális válasz nem létezik.
2023. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazából valsz magánterület. De ha nem az, akkor se robogóparkoló.
2023. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet magánterület, mert az nem a fal síkjáig tart hanem a telekhatárig, az meg akár méterekre is lehet a bejárattól. Tesóm autóját pl a közterületesek egy társasház elötti parkolóból vitték el, mert az is telekhatáron belüli magánterület volt.
2023. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lekérheted a földhivataltól a térkép másolatot, az a biztos.

[link]

2023. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem ismerem a helyszint, így lehetetlen pontos választ adni.

Azt azonban elég nehéz elképzelni, hogy a belvárosban egy társasház/szépségszalon/hentesbolt Bermuda háromszöge, robogók tárolásra lenne kitalálva. 🤔

2023. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Lehet nem robogó tárolásra lett kitalálva, ellenben tény, hogy ott semmi vizet nem zavar a motor, a járdának egy piciny részét sem foglalom el, senkinek a mozgását nem akadályozom, nem büdös, nem csúnya, nem ront a látképen, nem hangoskodok vele stb stb.

Itt arról van szó, hogy semmi emberség nincs ebben az országban/világban, még ha nekünk nem okoz senki semmi hátrányt, akkor is ha van lehetőségünk szúrjunk ki vele, de véletlen se segítsünk egymásnak, és ez szerintem nagyon szomorú.

2023. szept. 24. 19:42
 9/11 veterán vas ***** válasza:

Abból kell kiindulni, hogy ha valami nincs tiltva, az még nem azt jelenti, hogy engedélyezett.

Tudom kicsit faramuci, de így is lehet értelmezni.

2023. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 b1812567 ***** válasza:

Látatlanban nem lehet megmondani. De nem csak közterület lehet, hanem közforgalom számára megnyitott magánterület is. Ahol a tulaj mondja meg mit lehet.

De a leírásod alapján valószínűleg simán magánterület.


Valamint a robbanómotoros járművek elhelyezésére tűzvédelmi előírások is vannak, szóval amiatt sem tehetes aárhová.

2023. szept. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!