Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajat cserélni mikor érdemes?

Olajat cserélni mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Hideg motornál azért nem mert túl sűrű az olaj, üzemmeleg motornál meg gondolom félő nehogy égési sérülést okozzon a forró olaj.

Ti hogyan szoktátok, illetve mikor javasolt?



2023. szept. 25. 08:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hideg - 15-25 fokos - olaj nem hideg.
2023. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hidegen is, de ha nem vagy béna, hogy magadra folyasd, akkor melegen jobb.
2023. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem egyszer, nem kétszer folyt már a kezemre üzemmeleg olaj, nem égetett meg. Nyilván nem telibe tartom oda a kezem mint a vízcsap alá, de ha kicsit ráfolyik az ujjamra vagy kézfelyemre mikor elkapom az olajleeresztő csavart, az nem para. Ha leállítod az üzemmeleg motort és vársz 1 órát, akkor már csak 60-70 fokos az olaj, az végképp nem bánt. Ha nagyon fosol akkor meg vegyél fel 2-3 gumikesztyűt, nem melegszik át azonnal egy kis olajfolyástól.
2023. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Én általában hideg motornál szoktam, mivel nem hinném, hogy kevesebb olaj csorogna ki egy olyan motorból ami áll már 1-2 napja, mint ami meg van melegítve, mivel ami olaj le akart folyni a karterbe, az ott is van. Melegnél meg kitudja meddig kellene várni ugyanerre. De ki, hogy érzi, lehet van némi különbség, de az nem jelentős.
2023. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk nem közvetlen egy autópályás 200-as tempó után kellene mert akkor eléggé forró az olaj. Szép nagypapásan elmész a boltba majd haza, bemelegszik kicsit és lehet is cserélni.
2023. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Minap eladtam egy autót egy hülyegyereknek, próbálta a kis kezével leszedni a kiegyenlítő kupakját, levettem én, úgy menekült az autó mögé, mintha az oroszok lőttek volna. Kb azt hitte, láva fog kilőni a tartályból, ami mindent elborít, és pernyévé éget.
2023. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Leállítod és 5-10 perc múlva már mehet.
2023. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#4 "nem hinném, hogy kevesebb olaj csorogna ki"


Meglepődnél. Üzemmeleg motornál szó szerint csobog az olaj kifelé, még a hangján is hallatszódik, hogy ez bizony sokkal hígabb.

Ettől függetlenül, ahogy #1-ben is mondtam, hidegen is le lehet engedni, mert úgysem fog kifolyni minden. Hogy 0.1 vagy 0.2 deci marad benne, tök mindegy. Főleg ha az ember hagyja is rendesen kicsepegni az általánosnak tartott 10-15 percig, akkor hidegen is nyugodtan le lehet cserélni, ettől viszont még megkérdőjelezhetetlen, hogy üzemmeleg állapotban sokkal könnyebben, ezáltal gyorsabban kifolyik annyi, amennyinek ki kell folynia.

2023. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 veterán vas ***** válasza:
100%

Az autó normál üzemi hőmérsékletű amikor hazaérek.

Mire átveszem az overált, elöveszem a karter csavarhoz a kulcsot, meg az olajszűrő leszedőt, és alárakom a leeresztő tálat, akkorra annyit hűl, hogy már nem fog égetni.

2023. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8 A mennyiséghez hogy jön ahhoz az, hogy milyen gyorsan folyik ki az olaj?

Szerintem az otthoni olajcserénél az, hogy mennyi idő alatt folyik ki nem annyira lényeges.

Cseréltem én így is meg úgy is. Tegnapelőtt a motoromon, héten pedig a kocsin lesz, de mivel nem vagyok szervíz, így ráérek hagyni kicsorogni.

2023. szept. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!