Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajat cserélni mikor érdemes?

Olajat cserélni mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Hideg motornál azért nem mert túl sűrű az olaj, üzemmeleg motornál meg gondolom félő nehogy égési sérülést okozzon a forró olaj.

Ti hogyan szoktátok, illetve mikor javasolt?



2023. szept. 25. 08:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 Ezt írtam én is, hogy ha hagyja az ember kicsorogni, akkor tök mindegy, hogy hideg vagy meleg, mert kicsorog az összes. Viszont ha meleg, azaz hígabb, akkor ugyanaz a mennyiség rövidebb idő alatt kifolyik. Az imént leírtakból nyilvánvaló, hogy ez akkor fontos, ha az ember nem vár eleget.
2023. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Délután a legjobb cserélni, két sör között.
2023. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A hivatalos ajánlás az, hogy meleg motornál cseréljük.

De, most a 20-25 fokban nyugodtan kiengedheted, max. kicsit több ideig folyasd és amikor már nem csepeg szinte egyáltalán, akkor visszarakod a csavart.


Azt persze senkinek nem ajánlom, hogy -15 fokban, hidegen engedje ki a használt olajat, de bárki kipróbálhatja, hogy +20 fokon egy 5W30 vagy 5W40 de még a 10W40 es olaj is könnyen folyik, ha felrázunk egy 1l-es flakont, fél perc után semmi sem marad a flakon belső oldalán, visszacsurog szinte azonnal.

2023. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy amikor végeztem a napi dolgommal amit autóval teszek akkor beállok a garázsba többnyire üzem meleg az autó akkor még. Akkor nem szoktam rögtön neki ugrani hanem megcsinálom az itteni dolgomat kb 40-50 perc vagy 1 óra, akkor utána fogom megemelem annyira hogy aláférjek letekerem az olajleeresztő csavart amikor már alá dobtam az edényt is meg minden, és akkor a betöltő kupakot is leszoktam venni és csak simán rádobom hogy kapja a levegőt meg a nívópálcát is annyira felhúzom hogy ott is betudjon jutni a levegő, de ne legyen teljesen nyitva ne menjen be a por meg egyéb más. Ameddig csordogál addig szoktam cserélni a levegőszűrőt vagy csinálok teljesen más dolgot, sokszor akkor szoktam az autót kiporszívózni meg ilyenek. Meg ameddig csordogál addig az autót teljesen leengedem az emelőről meg nyilván a tartó bakokat is kikapom hogy az autó teljesen vízszintese álljon mert így fog rendesen kicsorogni. Aztán amikor már eltelt legalább 1 óra akkor szoktam az olajszűrőt kicserélni, majd megemelem az autót, olajleeresztő csavar vissza a helyére ahogyan azt kell. Aztán még megemelt állapotba rátöltök egy kis olajat olyan fél liternyit és csekkolom alul a leeresztőnél hogy nem-e szivárog vagy valami mert régen jártam úgy hogy elkezdett igen csak ereszteni, és kiderült hogy a tömítés selejtes volt, és nem vettem észre cserénél, és akkor majdnem egy egész kanna 4,5 liter olajam bánta. Ebből tanulva csak keveset töltök rá és csekkolom nem-e szivárog, ha mindent jónak látok akkor töltöm fel teljesen. Akkor amikor megvan mindent ellenőrzök még egyszer olajszűrőt hogy rendesen van rajta, olajbetöltőt, nívót stb... és ha mindent jónak látok akkor egy indítás ameddig ketyeg a motor kb 1-2 percig szoktam addig még csekkolom a motorteret hogy nem-e nyomja-e ki valahol az olajat.
2023. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hideg olajat akkor engedj le ha te csereled mert akkor +1 ora a leengedes. Ha mar akkor visszatekered a csavart amikor mar csak csopog, akkor is 2 decivel biztos hogy tobb bennemarad mintha meleg olajat engednel le.
2023. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!