Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy olyan problémam van hogy...

Rolitoszin kérdése:

Egy olyan problémam van hogy az automat el szeretném adni egy közeli barátomnak de nem találom a törzskonyvet de sajnos nincs idom kivárni az újat tehát a kérdés a következő törzskönyv nélkül is átiratható az autó ?

Figyelt kérdés

2023. szept. 26. 04:01
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem! Az áítratás egyik alapfeltétele a törzsköny, ezzel igazolod, hogy tied az autó. Szóval minnél előbb kérj újat.
2023. szept. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

El lehet, de hosszabb folyamat és meg kell bíznotok egymásban:

[link]

2023. szept. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
#2 A kérdés átíratásról szólt, nem eladásról, és törzskönyv nélkül nem tudja átiratni a vevő.
2023. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. szept. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

#3: el kellett volna olvasni, amit linkeltem.


"Ha ennek ellenére úgy döntünk, hogy törzskönyv nélkül adjuk el az autót, többlépcsős ügyintézésre lesz szükség. Először be kell jelentenünk az elvesztett iratot az illetékes okmányirodában, amiről jegyzőkönyv is készül. Második lépésként – írásban, szintén a kormányhivatalnál – le kell mondanunk az új kártya elkészítéséről, de fontos tudni, hogy ez még nem jogosít fel a gépjármű törzskönyv nélküli eladására. A bejelentés után a kormányhivatal kerestetni kezdi az okmányt, és az eltűnt törzskönyv száma megjelenik a Belügyminisztérium nyilvántartásában . A keresést 14 nap után lezárják, de mivel lemondtunk róla, nem állítanak ki új kártyát, csak az átírást követően, az új tulajdonos nevére. Az adásvétel során amellett, hogy a szerződésben feltüntetjük a törzskönyv elvesztését, a jegyzőkönyvet és a lemondó nyilatkozatot is csatolnunk kell hozzá, ugyanis az új tulajdonos csak ezek bemutatásával tud majd újat igényelni."

2023. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Aha, és akkor hogy fog beleférni a 15 napba, ha 14 napig kerestetik? Mert az írásod alapján én úgy értelmezem, hogy ugyan bemész az okmányirodába, felveszik a jegyzőkönyvet, és 14 napig kerestetik, és a 14 nap után záják le az ügyet, hogy nincs meg, és ezt illetve a lemondó nyilatkozat fogja helyettesíteni a törzskönyvet átiráskor, és csak akkor lehet átiratni. Hiszen ugye úgy írtad(másoltad), hogy a bejelentés után még odaírták, hogy "hogy ez még nem jogosít fel a gépjármű törzskönyv nélküli eladására"


Ez kb csak annyiban más, hogy vélhetően a 14 nap után lehet(lehetne) majd új törzskönyvet igényelni, vagyis 1-2 héttel leszel beljebb, de ha jól sejtem , akkor a kérdező nem tud ennyit várni.

Szerintem ideiglenesen írjanak egy üzembentartóit, mert úgy nézem ahhoz nem kell törzskönyv.

[link]

2023. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kerestetik. Ha bemész hogy elveszett, kiállítanak egyet. Kb. 1 hét. Múlt hónapban állítottam ki 2 autómra is.

Az adásvételnek meg nem feltétele a törzskönyv megléte. Sem eredetvizsgán sem a biztosító sem az okmányiroda nem kéri. Utóbbi azért mert náluk digitálisan megvan, ha bejelented hogy elveszett azon adatok alapján állítják ki az újat.

2023. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!