Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsőbbség adás ha a szembe...

Elsőbbség adás ha a szembe jövőnek is zöld?

Figyelt kérdés

Fóton van egy 3 ágú kereszteződés és itt a szembe forgalomnak egyszere van zöldje én itt mindig balra kanyarodok ha erre megyek az elsőbbségi szabályok szerint az egyenesen szembe jövőnek és szemből jobbra kanyarodonak elsőbbséget kell adnom.

Figyelmetlenségbol a zöld láttán először bevágtam a velem szembe jövő elé legközelebb már szépen álltam és vártam amíg elmegy az összes szembejövő (kb 20 autó hosszú sor)

Erre a mögöttem lévők dudáltak mint az állat most itt akkor hogyan kéne balra kanyarodni? Szabályok szerint az összes autóst el kell engednem akkor miért dudalnak rám?


[link]


2023. szept. 27. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy elsőbbséget kell adnod, még indulj meg, a kereszteződésbe hajts be (hacsak nem sokadik vagy a sorban, mert egyszerre két jármű lehet a kereszteződésben, harmadiknak sorba állni már ne hajts be), és úgy engedd el őket.

Ha el sem indultál a lámpától, akkor azért simán dudálhattak, azt gondolva, hogy elbambultál

2023. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"akkor miért dudalnak rám"


Mert türelmetlen kretén mindenki. Úgy kell ahogy mondod, elengedsz mindenkit aki szemből egyenesen, illetve jobbra kanyarodva halad, utána mész te. A mögötted lévők meg majd szépen megvárják.


Esetleg még annyi lehet a háttérben, amiről nem beszéltél, hogy ebben a helyzetben várakozni nem a zöldnél kell. Ahogy zöldet kapsz, be kell gurulnod a kereszteződésbe a lámpa alá és ott kell várakoznod. Ha így csinálod, akkor jó. Ha nem, a dudálás akkor sem jogos, de legalább tudod, hogy valószínűleg emiatt dudáltak, nem türelmetlenkedés miatt.

2023. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja akkor ez lehetett a baj hogy nem gurultam be😆
2023. szept. 27. 18:22
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Már hogy gurulhatna be?


A KRESZ szerint csak akkor hajthat be a kereszteződésbe, ha azt a zöld lámpa idején belül el is tudja hagyni. Bőven elég, ha a lámpánál várakozik, és ha elfogytak az autók, akkor elindul. A többieket meg le kell sz.rni, csak azért mert dudálnak nem kell gyorshajtani sem.

2023. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Jól csináltad. Ekkora forgalom esetén az első balra kanyarodó behajthat a kereszteződésbe, hogy aki mögötte van, ki tudjon menni, persze ha ő is balra menne, akkor pechje van.
2023. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit csalóka a street view perspektívája, de én itt előregurulnék annyira, hogy jobbról tudjanak kerülni és a szemből jövőket még ne zavarjam. Legrosszabb esetben nem jutsz át a zöldön, de már bent leszel a kereszteződésben, szóval amikor pirosat kapnak szemben akkor szépen megindulsz.


#4 idéznéd a passzust légyszi? Mert nagy forgalomnál ez kivitelezhetetlen, akkor már inkább megyek egyenesen/jobbra és megfordulok...

2023. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Gugli első találat szerint:


"Telezöld esetén, az első balra kanyarodó behajthat a kereszteződés közepéig, és ott megvárhatja a balra kanyarodás lehetőségét."

Ami logikus is, különben egy telezöldes balra kanyarodó rendesen megfogná a forgalmat.


[link]

2023. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Zöldre vált a lámpa, kereszteződés közepéig begurulsz, megvárod, hogy szemből elfogynak a járművek, a gyalogosnak is zöld! Gyalogosokat is el kell engedni. Utána be lehet kanyarodni.


Dudálás: Mögötted lévők jobbról kiakartak kerülni csak nem tudtak. A kép nem adja vissza, de úgy látni kevés ehhez a hely. Fizikailag úgy tudnák ezt megoldani, ahogy látom a gyalogátkelőhely felfestése pont úgy van megkopva. A járművek a gyalogátkelőre "felhajtva" kerülik ki a balra kanyarodót. [link]


Azért dudál mert szabálytalankodni akar.

2023. szept. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

8.

Szerinted a képen (ebből a nézetből) jobb szél irányába ez a zebra kopott?

[link]

2023. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad csak türelmetlen mindenki. Tegnap tankolás után megyek vissza a kocsihoz, abban a pillanatban érkezett mögöttem a következő, amikor jövök ki. Beülök, egyből dudál, hogy menjek már. Aha, beindítani az autót, bekötni magam meg sem bírja várni. És egy nyugdíjas f@szkalap, akinek annyi ideje van mint állat, mert mit kell csinálnia? Semmit. 1 percet nem bír várni, dudálgatott és kiszállt hogy menjek már... Pedig konkrétan max. 1 percet kellett volna várnia egyhelyben, jajj szegény. Én többet vártam fizetésnél.
2023. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!