Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakinek van valami ötlete? ...

Maniko31 kérdése:

Valakinek van valami ötlete? Ford Focus MkII 2004 benzines: Check engine- gyújtáshiba

Figyelt kérdés

Valakinek van valami ötlete?

Ford Focus MkII 2004 benzines:

-időközönként, az elmúlt két hétben gyakrabban, kijön a check engin. Megyek vele, majd egy idő után kb. Az 5. Használatra eltűnik egy időre, majd megint előjön. Fojtószelep tisztítás történt, gyertyák, gyújtáskábelek viszonylag újak (1 évesek)… Amit tapasztaltam a check engine megjelenésekor: alapjárat ingadozás, most legutóbb pedig váltáskor (1-2-be, ill. 2-3 ba mintha visszarántott volna minimálisan 2-szer 3 szor) szerelőhöz vittem, de itthon is kiolvastuk hogy gyújtàshiba. A szerelő ment vele, hibát nem talált, és pont akkor a check engine sem volt kint. Egy hétig nem jött ki (előtte kétnaponta) most ismét :( megjelenés előtti használatnál most “csak” a visszarántást tapasztaltam, alapjàrattal nem volt gond.



2023. okt. 1. 19:05
 1/4 krwkco ***** válasza:

" itthon is kiolvastuk hogy gyújtàshiba"

Mi volt a kód?

2023. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A párom olvasta ki, az egyik hengerben alacsony a feszültség. Bocs a “szőkeségemért” a kódnak utánakérdezek.
2023. okt. 2. 06:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyújtótrafó?Cseréljétek fel a rossz hengernél lévőt egy másikkal ha átmegy akkor megvan a hiba.Sok oka lehet de ezt egyszerű megcsinálni,kiszűrni így
2023. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

#3

"Gyújtótrafó? Cseréljétek fel a rossz hengernél lévőt egy másikkal ..."

Ennél a Focusnál a trafók egyetlen műanyag tömbben vannak. Emellett parazita gyujtású, tehát kétkét henger egyazon áramkörön van. Szóval nem olyan egyszerű hengerenkét cserélni. :-)

2023. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!