Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikában mikortól terjedtek...

Amerikában mikortól terjedtek el az automata váltós autók, és mióta vannak többségben?

Figyelt kérdés
Mert tudom, hogy manapság szinte csak olyanok vannak, de mióta van ez így?Mindig azok terjedtek el, vagy az 50-60as évek előtt azért a kéziváltósak voltak többségben?
2023. szept. 18. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
50-től jelentek meg és a 60-as évek végére teljesen elterjedt.
2023. szept. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1957-ben az Amerikában gyártott új autók 80%-a már automata váltós volt:


[link]

2023. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hamar igény volt rá, mert ott egészen mások az útviszonyok, távolságok és a városi forgalom is, na meg hiába fogyasztott sokáig az automata többet, ugye ott fillérekért tankoltak, ma is elég olcsó az európai árakhoz képest. Meg más a hozzáállásuk az élethez, a fogyasztó kényelme sokkal többet számít. Lásd az 50-es években a manuális váltó is sokszor ilyen volt:

R24

135

Azért, hogy a 2-3 közötti váltás minél kisebb mozdulat legyen, mert azt használták a legtöbbet városban. Innen már csak egy lépés az, hogy váltani se kelljen nekik.

2023. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De 5-ös manuális váltó volt már az 50-es évekig? Ez fura nekem, mert én itt Európában is a 3-4 sebességes kéziváltók voltak a gyakoriak az 50-es években, nem az 5 sebességesek.
2023. szept. 18. 12:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom. Bocs a hülye fogalmazásért.
2023. szept. 18. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Így volt könnyebb grafikusan. Ezt amúgy dog-leg gearboxnak hívják, 3-4 sebességes volt még az 50-es években, de volt 5 sebességes is asszem. De én is csak retró filmekből tájékozódom. :D

A lényeg, hogy átlóban volt az 1-2 és egymás alatt a 2-3. A kényelem jegyében. Nálunk ugye ez kb. elképzelhetetlen. Megvetted az autót, aztán megszoktad, mit kell vele csinálni, senki nem foglalkozott vele, hogy neked mi a kényelmes, az számít "normáliséknál", hogy a gyártás mennyibe kerül, meg mennyire kompakt a szerkezet, nem az, hogy te ki legyél szolgálva. Az amerikai ebben különbözik. Ott megéri a pénzt a kényelem, ezért a gyártóknak is megéri kényelmes terméket gyártani. Nem tudom, voltál-e már Amerikában, én azt hittem, a sok tanulmányommal, civilizációs ismeretekkel, régiók, sztereotípiák ismeretével, rengeteg tömegmédiával, Hollywooddal kb. vágom, milyen lehet az az ország. Aztán egyszer kimentem, és leesett az állam, mennyire más világ.

2023. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: erről tudnál mesélni, hogy mennyire más világ, mint ami a médiából lejön? :) engem komolyan érdekelne, privátban is beszélnék veled erről.


Kérdező, az 1940-es években már létezett automata váltós autó az USA-ban, viszont inkább csak a gazdagok engedhették meg maguknak. Az 1960-as évekre már teljesen elterjedtek és az alsóbb rétegekhez is lecsurgott ez az újítás.

2023. szept. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!