Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen felszereléseket érdemes...

Milyen felszereléseket érdemes tartani az autóban, műszaki hibák elhárítására?

Figyelt kérdés

Bármit írhattok, pl: motorolaj, izzókészlet, bikakábel, defektjavító, stb


Attól függetlenül hogy kötelező vagy sem.

Mire lehet szükség és tényleg jól jön ha baj van?


2023. okt. 5. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kerékcseréhez szükséges szerszámok az tuti jó ha van. A többi kibírja hazáig és otthon megcsinálni.
2023. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik autóba bele lehetne zsúfolni egy egész autószervizt.
2023. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Én egy gyári suzuki jelet tartok az elején és a végén. 9 évig bejött. Feleségemé 23 éves neki is.
2023. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A mai autók már nem olyanok mint anno a lada, trabant, vagy kispolski, hogy pár villás kűlcsal meg kombinált fogóval kilehetett pofozni az útszélén!

Mostani viszonylatban kerékcseréhez szerszám emelő, na meg jó pótkerék! sokan akkor lepődnek meg hogy szinte lapos mikor szükség lenne rá, mert amúgy nem ellenőrzik az állapotát! Vontató kötél is jó ha van, és a vonó szem is legyen a kocsiba!Izzó készlet sem árt , és esetleg egy flakon víz ha netán a hűtövizet pótolni kellene gyorsan.

2023. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tartalék motor, meg egy kiemelő zsiráf...

Na jó, szerintem is elég a kerékcseréhez szükséges cucc, meg egy csavarhúzó. Meg az izzókészlet se hülyeség, ha éppen úgy ég ki, hogy még sokat kell autózni hazáig.

Meg a bikakábelen is most gondolkodom, bár a múlt héten a kocsi jól nevelten pont a kapu előtt halt meg, cellazárlat miatt. De ha éppen a világ végén vagyok, akkor kínos lett volna a helyzet.

2023. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyikben van bikakabel, masikban nincs. Van egy fel m-es fel colos hajtokar, egy 200Nm-es nyomatekkulcs, meg egy dugokulcs keszlet. Bar ut kozben meg egyik sem kellett, de elfer.Plusz ket izzo a tompitottba, a regieket nem dobtam ki. Ja meg egy obd2-es hibakod olvaso is benne maradt az egyikben, mert egy hibat menet kozben is neztem rajta. Az az olvaso mar benne marad, otthon van masik, gyari diagom.
2023. okt. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Tréleres ismerős névkártyája elég. Ma már nem olyan autók járnak az utakon, amit egy parkolóban megjavítasz.
2023. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Mobiltelefon + internetkapcsolat.
2023. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A csomagtérpadló alatti rekeszben nekem is vannak ilyen cumók. Bár 23 év alatt még soha nem volt rá szükség. De tulajdonképpen elfér, ha mégis kellene jó ha van.

Kerékcseréhez való cuccok gyárilag benne vannak. Az összes külső világításom gyárilag ledes, felhasználó által nem cserélhető. Így izzókészletem nincs. 1 liter bontatlan olaj és hűtőfolyadék vészhelyzetre ott van. Vontatókötél, bikakábel, kontakspray, kombinált fogó, egy kis krova és csavarhúzó készlet, csiszolópapír, törlőrongy, szigszalag, gyorskötöző, egy egyszerű hibakód olvasó, aminek nem kell se laptop, se telefon, saját kijelzője van, az autótól kapja a tápot is. Nagyjából ezekre emlékszem, amik biztos ott vannak. De lehet hogy akad még ez-az, apróságok.

2023. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából leírták előttem, de a biztosítékokról se feledkezzünk meg. Bár nekünk egy flakon víz is van még pluszba a biztonság kedvéért.
2023. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!