Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cascot érdemes kötni? Nektek...

Cascot érdemes kötni? Nektek van? 400 ezer Ft / év reális ár?

Figyelt kérdés
7,5 millió Ft körüli használt autóra (2020 Ford Mondeo Hybrid) reális ár az évi 400 ezer Ft Casco? Ennyit dobott ki netrisk kalkulátor, de kérdéses hogy pontosan írtam-e be minden paramétert.

2023. okt. 6. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Önrésztől nagyban függ a casco díja, 400 ezer nagyon sok, biztos van olcsóbb magasabb önrésszel.
2023. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Oké, mondjuk Németországban élek, de a dupla ilyen értékű autóra kevesebb, mint fele ennyit fizetek cascora.
2023. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:

"Nektek van?"

Nincs. Akkor is csak 1 évig volt, amikor újonnan megvettem az autót.

"Cascot érdemes kötni?"

Ha egy nagy karambol anyagi romlásba döntene, akkor neked ajánlott kötni. Akkora önrésszel, amit még ki tudsz fizetni. És megnézve több biztosító árait.

2023. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:

Egyébként a biztosítás egy kockázati közösséghez való csatlakozás. Ha nálad kisebb a lopás vagy az általad okozott baleset valószínűsége, mint a biztosító többi ügyfelénél - akkor nem érdemes (nem kifizetődő) az autóra biztosítást kötni. Plusz ott van még a biztosító haszna, amit szintén ki kell fizetned.

De ha anyagilag nem tudod elviselni egy karambol következményeit, akkor szükséges, annak ellenére, hogy nem kifizetődő.

2023. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem kötnék, mert 1 dolog van amitől úgymond "félek", az pedig a vadgázolás, amit nem hogy a Casco nem fizet, hanem az új törvények szerint most már mindenképpen te fizetsz, akkor is ha volt kint tábla meg akkor is ha nem...


Ha kisebb kár van azt ki fogom tudni fizetni, ha meg nagyobb kár van akkor menjen el az autó és ne lássak 1 fillért se, csak maradjak egybe.

2023. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2018-ban rendeltem új autót. Nem akartam rá akkor sem kötni, de a szalonban nagyon rábeszéltek. Így úgy voltam vele, hogy egye fene, legyen.

Vidéki városban lakom, akkor voltam 35 éves, káreseményem se kötelezősre, de cascora soha nem volt. Így fizettem teljes évi díjat egy összegben előre utalással 130.000Ft-ot. Ez 100.000Ft/10% önrésszel értendő.

Következő évben emeltek. Károm nem volt, de már akkor 2019-ban is az alkatrészárakra hivatkozva 150.000 lett a díjam. Ezt még hajlandó voltam kifizetni.

2020-ban újabb emelés lett volna. Ekkor lemondtam. Most is szoktam nézni a kalkulátorokat. 200.000 fölött lenne a legolcsóbb dj, a most 5 éves autómra. Én sokallom.

Ugyebár ez is csak 100.000 Ft fölötti kárra fizet. Tehát ha minden évben történne 300.000 Ft károm, akkor lennék csak egálban. Azaz anyagilag olyan, mintha nem is lett volna cascom.

A kocsi nem az utcán éjszakázik. Nem is mozgok nagyon rossz környékeken. Így lopástól, rongálástól nem félek. Ha esélyes nyáron a jégeső, meg tudom oldani az életemet aznap autó nélkül. 23 éve vezetek. Saját hibás balesetem, megrongálódásom soha nem volt. Így annak sem látom nagy esélyét, hogy holnap totálkárosra törném az autómat. Így nem látom értelmét ekkora összegeket minden évben kihajigálni az ablakon. Bőven elfér az a pénz a bankszámlámon is. És ha esetleg mégis beütne valami, abból megcsináltatnám.

Esetleg vadkárra és üvegkárra ha lenne külön Casco önrész nélkül max évi 50.000-ért, arra nem sajnálnám. De ilyen konstrukciót én nem találtam.

2023. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem amúgy megérte. Nem tudom miért vagyok ennyire peches, de szinte minden évre jut egy káresemény. Sose nagy. De egyszer asszony tolatott neki a falnak, egyszer én húztam meg nagykapu oszlopát, egyszer az utcán parkolt és valami jótétlélek végighúzta az oldalát valsz biciklivel.


És ezek nem tűnnek nagynak, mégis mindig több százezres javítások.

2023. okt. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdemes. Van. Reális.

Olcsó autóra persze nem éri meg drága cascot kötni, de egyébként nincs mit gondolkozni rajta, igen hamar meg tud térülni.

2023. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krwkco ***** válasza:

Erről írtam a 4-es hozzászólásban. 7-es és 8-as kárát nem a biztosító fizette. Hanem a kockázati közösségük tagjai. Van akinek érdemes, mert pluszban van. Van akinek nem.

De ha nem tudjuk elviselni a nagy veszteséget, akkor muszáj a csoporthoz csatlakozni.

2023. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!