Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 10 milliós autóra érdemes...

Adi235 kérdése:

Egy 10 milliós autóra érdemes cascot kötni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Persze az éves másfél , két milla ft díjat azt érdemes fizetni.
2020. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Először is, nem tudjuk, hogy mennyire rázott meg ez a 10 milliós vásárlás....

Mert lehet, hogy olyan vállalkozásod van, ami éves szinten ettől sokkal többet jövedelmez, de az is lehet, hogy ez volt életed eddigi legnagyobb kiadása.


Másodszor, nem tudjuk, hogy mennyi ideje vezetsz, milyen közegben, és mennyire vagy gyakorlott pilóta?

Vagyis mekkora az esélyed, hogy összetörd az autót?


Szóval, az említettek ismeretében, csak te tudhatod, hogy neked mi éri meg.

2020. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Érdemes.
2020. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen
2020. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
ha valamire, igen, akkor arra. Én a 2.5M-ömre is kötöttem.
2020. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Azt mondják, hogy az ember a pénze 10% százalékáért vesz autót, akkor ebből az következik,hogy nagyon nem vágja meg a dolog ha bármi kára lesz.


Át kell gondolni az ajánlatokat ha már ez felmerűl.

2020. okt. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Listaáron 9,1 milliós autóra az első évben kötöttem, mert rábeszéltek. De így is sokalltam az évi 130eFt-ot rá egy összegben előre átutalva, amit következő évben emeltek volna, úgy hogy káresemény nem volt.

Hozzátartozik, hogy nem az utcán éjszakázik a kocsi, van garázsom, munkahelyemen is zárt parkoló. Az autóban van gyári beépített GPS nyomkövetés. 20 éve vezetek saját és céges autókat is, évi kb 30-35e km-t. Részt veszek vezetéstechnikai tréningeken. Saját hibás balesetem soha nem volt.

A fenti díj 10%/100eFt önrészre vonatkozik. Tehát ha van minden évben közel negyed milliós károm, még akkor is csak egálban vagyok. Ezért mérlegeltem, lemondtam. Nekem jobban fáj az ablakon kidobott 130-150eFt minden évben, mintha lenne egy nagyobb káresemény (lekopogom, ne legyen!), amiért zsebbe kell nyúlni.

2020. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, kifejezetten.
2020. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

1. nem kerül annyiba a Casco, 9.5 millióért vettem a mostani autómat és 350-et fizetek rá évente.

Az mondjuk igaz, hogy a mostani évfordulónál megnéztük az alternatívákat egy brókerrel és a legolcsóbb amit találtunk helyette, az 500 körül volt (évente), de ez még mindig jóval alacsonyabb mint a másfél-2 milliók.

2020. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem mindenképpen.

Először is a casco nem csak a te bénázásodról szól, akkor is jól jön, ha pl elveri a kocsit a jég, nekimennek a parkolóban és eltűnnek stb.

És az ilyen értékű autóknál már egy kisebb probléma javítása is igen drága.

2020. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!