Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kifejezetten gyerekek...

Egy kifejezetten gyerekek számára készült 125ccm crossmotort felnőttek Am kategóriás jogosítvánnyal miért nem vezethetik közterületen?

Figyelt kérdés

2023. okt. 8. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Van rajta rendszám? Azért.
2023. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Interneten találtam ezt a hírdetést, leírja, "Kitűnő választás hobbi motorozás céljára, illetve első motornak, tanuló motornak is megfelel." Ezzel kapcsolatban az a probléma, hogy rendszám nincs rajta, tudtommal 125ccm nél már előírás a rendszám közúti használatnál.


[link]

2023. okt. 8. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, 125ccm-es motorra már kell rendszám.
2023. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Leginkább azért nem lehet vezetni mert nem AM kategória
2023. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki ilyet vesz, csak magánterületen lehet használni, vagy rakat rá rendszámot. Akkor mi értelme van ezt megvenni, ha ennyi pénzért lehet kapni olyat, amin van rendszám?
2023. okt. 8. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod forgalomba helyeztetni, mert nem felel meg a közlekedés szabályainak.
2023. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:

Közútra 50ccm fölött rendszám szükséges.

Az általad említett motor viszont 125 ccm, és nem rendszámos sőt nem is vizsgáztatható.

Mit nem értesz?

2023. okt. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


7- Értek mindent, pont előtted írta le valaki, hogy nem lehet forgalomba helyeztetni, azt gondoltam, hogy meg lehetne oldani.

2023. okt. 12. 21:53
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Olyan érthető válaszokat kaptál a kérdésedre hogy:

-több mint 50ccm

-nem felel meg a közlekedés szabályainak

-nem AM kategória

-nem lehet forgalomba helyezni.


Ezek után azt gondolod hogy meg lehet oldani?🤔

2023. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mostmár nem gondolom, hogy meg lehetne oldani. Amikor a kérdést kiírtam, akkor még azt gondoltam.

Amikor legutóbb hozzászoltam már múltidőben írtam, hogy azt gondoltam, hogy meg lehet oldani(tehát akkor már tudtam), de már akkor is megértettem, amikor a 6-os írta.

2023. okt. 14. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!