Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 2004 1.8 benzin...

Mazda 6 2004 1.8 benzin állófűtés hogy működik?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok első autóm senki nincs olyan a családba akitől még tudnám kérdezni szóval bocsi a béna kérdésért. De ez hogy működik? Mert elvileg be lehet időzíteni hogy pl reggel mire kimegyek már bemelegítsen. Ha beidőzítem akkor tényleg magától elindul a motor és befűt? És olyankor gondolom a kéziféket kell használnom nem pedig sebességbe hagyni az autót. Köszi ha segít valaki.
2023. okt. 11. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá járnia a motornak, pont ez a lényege. Járó motornál ott van az autó rendes fűtése (ami a járó motor hője által felmelegedett vízzel melegít) és haszontalan az állófűtés. Csak ugye az a baj a normális fűtéssel, hogy a motornak idő kell a bemelegedésre és addig hideg van az autóban. Az állófűtés arra van, hogy álló, azaz hideg motornál előre felfűti a vizet, tehát például felkelsz, bekapcsolod az állófűtést, még megkávézol vagy ilyesmi, 20 perc múlva elindulsz, beülsz az autóba, bekapcsolod a fűtést és az azonnal meleg levegőt fúj.


Hátulütője, hogy valamiből ugyebár ki kell nyerni azt az energiát, amiből felfűti a vizet, ez az energia a benzinből jön, tehát azzal számolni kell, hogy azt használva sűrűbben kell majd tankolni. Hogy mennyit fogyaszt, azt nem tudom, mert nekem még soha nem volt, soha nem használtam.

2023. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!