Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Összegyűjtöttem egy autóra a...

Összegyűjtöttem egy autóra a pénzt, de most le akarnak beszélni róla? Miért?

Figyelt kérdés

Összeszedtem annyi pénzt hogy max 1,7 milliót is adhatnék egy autóért. Van külön félretéve nagyszervízre, papírmunkára és téligumira is. Erre azt mondták nekem hogy inkább vegyek egyet akár pár százezerért is mert kisebb vele a kockázat ha baj van műszakilag.

Szétnéztem, de ennyi pénzért nagyon rossznak tűnő és 20 éves kocsik vannak.

A kérdésem, hogy miért akar valaki lebeszélni drágább kocsiról, mikor így is megvan rá a pénzem?


2023. okt. 14. 22:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, egy olyan ember aki állítása szerint az évek alatt rájött hogy az autó valójában csak egy használati tárgy és nem érdemes nagyobb összeget fizetni érte. Ennek fényében gész életében olcsóbb kocsijai voltak, a lehető legkevesebb összegeket fizette ki értük.
2023. okt. 14. 22:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen pénztárca és egyén függő. Van akinek lehetne újabb/jobb autója, de nincs rá igénye csak annyi, hogy olcsón eljusson a-ból b-be. Meg van aki alig tudja fizetni a szervizelést mert nem érzelmi és nem racionális alapon döntött. Az hogy 20éves autó éves tág fogalom.... Mivel márkák, típusok, modellek, felszereltségek, de állapotok között óriási különbségek vannak. Például F astra: árulnak 500 ezerért meg 5millióért is. Minél régebbi/egyerűbb és megvigyázott autót veszel feltehetően annál kevesebb gond lesz vele. Valamint minél régebbi és minél több az extra és annál rosszabb az állapot egyenesen arányosan úgy lesz vele egyre több gond.
2023. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na de ez igaz egy 14 és egy 8 éves autó között is. Nemcsak a 20 és a 14 éves között.
2023. okt. 14. 22:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ pontosan milyen típus, mennyire problémás és milyen a felszereltsége és az alkatrész ellátottsága.
2023. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 millió alatt ne vegyél manapság autót, mert lerugott fosok vannak, azért adják el, mert mindent megcsinálni jóra gazdasági totálkár lenne. 1 millió körül már találni normálisat, de 1,5-ért pl. egy vasaló Swift a legjobb választás neked. Természetesen át kell nézetni az autót megvétel előtt, nehogy megszívd vele.
2023. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem azt kérdezed meg, aki ezt mondta (tekintve, hogy a magyarázatát nem tartottad kielégítőnek)?
2023. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az autó egy használati tárgy, de attól még nem kell egy életveszélyes lepukkant szarnak lennie. Én 16 millióért vettem új autót és ennél már csak drágábban vennék, olcsóbban semmiképp.
2023. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még 1.7 milláért is nehéz olyan autót kifogni, amivel nem csak bajod lesz.
2023. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az újab autókat már nem hosszútávra tervezik. MERT AKKOR NEM KELLENE KÖLTENI RÁ és nem lenne profit. Viszont egy régi autó sokkal jobb lehet használtan is.

Én toyotát ajánlok neked. Mi 20 éveset vettünk, 5 ÉVE! nem költöttünk rá! Nem kellett javítani, tökéletesen megy.


Csak rohadás volt egy kis részen, ott kellett megcsinálni. De műszakilag semmi. Ismerősök megveszik az új státuszszimbólumnak számító kocsikat. Nem győzik szervizelni!

ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
*újabb
ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!