Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme drágább olajat...

Van értelme drágább olajat tenni bele vagy jó az olcsóbb szerintetek?

Figyelt kérdés
Suzuki Ignis. A leírása alapján 5w-40 és 10w-40 is megfelel bele, de azon gondolkodom, hogy 5w40 Motult rakjak bele ami teljesen szintetikus, vagy 10w40 Mannolt, ami részszintetikus vagy esetleg 5w40 Mannol ami a középút árban, de az is részszintetikus. Egy kicsi olajat sem eszik az autó, hibátlanul működik, szeretem. Pénzkidobás a drágább olaj bele? 10000 km/ 1 év után mindig cserélem az olajat és szűrőket. És mégegy kérdés, Japanparts szűrőket kapjon, ami a legolcsóbb és úgy tudom nem rossz vagy Nippartsot, ami gyári beszállító, azért drágább, de jobb minőség elvileg?
2023. okt. 16. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Mannol teljesen jó bele. Motoromba most én is ezt tettem a Motul után, és még finomabb is a váltás vele. Itt eléggé kijön az olajok különbsége. Motul ilyen szempontból inkább csak a sok reklám miatt drágább és felkapottabb. Szürőben pedig inkább Mannfiltert javaslok, ők azért elég toppon vannak ebben.
2023. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Abba az autóba teljesen jó lesz a Mannol is, nem egy háklis motor az olaj minőségére és milyenségére. Lényeg hogy legyen időben cserélve és legyen maxon. :)


Szűrőnél én is mindig Mannfiltert veszek, az árkülönbség minimális, viszont fixen jót kapsz.

2023. okt. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szükséges minősítést teljesítse az olaj, márka onnantól kezdve személyes preferencia (és pénztárca) kérdése :)
2023. okt. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen elég bele egy olcsóbb esetleg közép kategória. Egy Suzuki mégsem az a kategória amibe szükséges a Motul és hasonló olajok.
2023. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és 5w40 vagy 10w40 legyen szerintetek? Mindkettő megfelelő a kézikönyv szerint.
2023. okt. 17. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Télre talán jobb az 5W-40
2023. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mire anno észre vettem az ezres swiftbe a nívó alján volt a szint. Bírják ezek.
2023. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ő a 3 olaj amik között vacilálok: [link]

És ez van a kézikönyvben: [link]


Melyik legyen?

2023. okt. 18. 00:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Részemről vékonyabb olajjal kezdeném. Ha nem válik be, akkor lehet ésszerű keretek között változtatni vastagabb felé. Szóval olcsó 5W40 most.
2023. okt. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a jó az ilyen régebbi a suzukikba, hogy baromi egyszerű és strapabíró technika. Nem kényes motorok, de nyilván lehet rá ügyelni, hogy sokáig jól üzemeljen. Cserélj olajat 7ezernél, prémium benzin meg ha van rá meg jó közepes de semmiképpen gagyi olaj menjen bele.
2023. okt. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!