Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig kell tölteni egy...

Mennyi ideig kell tölteni egy lemerült autó akkumulátort?

Figyelt kérdés
Suzuki Ignis
2023. okt. 17. 19:09
 1/7 krwkco ***** válasza:
100%

Sokféle válasz van erre:

- A legegyszerűb: egy átlagos töltővel egy éjszaka. Főleg, ha másnap munkába kell menned az autóval.

- Korszerű töltő: amíg nem jelzi, hogy kész van.

- Régi töltő amper kijelzéssel: amíg a töltőáram le nem csökken 1A alá.

- Még régebbi töltő és kivehető dugós akkumulátor: amíg a cellák pezsegni kezdenek.

Általában: Ha az akksi már elszulfátosodott, akkor hamar leáll a töltés, de nem is fog az akksi néhány indításnál tovább kitartani.

És nem árt tudni a lemerülés okát. Egy rendszeresen használt, jó generátorú autó jó akksiját nem kell tölteni.

2023. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
legegyszerűbb
2023. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassú töltővel 24 órát szoktak mondani, amíg rendesen feltöltődik, viszont az aksik, ha teljesen lemerülnek, akkor nem biztos, hogy többet fel lehet tölteni. Lehet hogy kuka.


Ha most kéne menned valahova, akkor inkább bikázd be vagy ha van lehetőség told be. Azért az is kérdés miért merült le. Úgy maradt a lámpa vagy magától lemerült. Utóbbi esetén további átnézésre van szükség, mi szívja le az aksit, vagy miért nem tölt a generátor.

2023. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az autó típusa helyett a töltő és az akku típusát írd le.
2023. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban az akku kapacitásától és a töltő töltőáramától függ. Legbiztosabb ha hagyod egész éjszaka rajta.
2023. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem voltam vezetőképes állapotban így 2 hónapig nem haszánltam az autót és lemerült. A töltő egy ilyen nagyon régi fajtának kinéző amin ahogy első írta amper jelzés van talán 5 fokozatig meg van rajta ilyen fokozat kapcsoló is.


Először egyesen csináltam ami maxon búgott de lejjebb ment és igy emeltem feljebb, de még kb ilyen 6 órányit töltöttem csak.

2023. okt. 17. 20:16
 7/7 krwkco ***** válasza:

"A töltő egy ilyen nagyon régi fajtának kinéző amin ahogy első írta amper jelzés van talán 5 fokozatig meg van rajta ilyen fokozat kapcsoló is."

Ha a kapcsoló mellett ott van az A érték is, akkor egy kis akkumulátort (40-45 Ah) 4-5 amperrel lehet tölteni. Nagyjából 10 órát, ha teljesen le volt merülve.

2023. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!