Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos/hibrid/LPG/benzin ...

Elektromos/hibrid/LPG/benzin Számolgattam: Van egy benzines autóm. A fogyasztását (forintban) soknak tartom. Mi a jó választás?

Figyelt kérdés

Az elektromos az ára miatt kiesett.

Gondoltam LPG-re átalakíttatom. Akkor az üzemanyag költsége nagyjából a felére esik, de sok macera van vele, komplikáltabb a szerviz meg a vizsga

A benzines motorral szerelt hibridek fogyasztása 4-5,5 l körül van (Priuszosokat kérdeztem)

Ezeknél kisebb a bekerülési költsége egy becsületes Dieselnek, az üzemanyag költsége pedig hasonló.

Szerintem valahol tévesztettem a gondolatmenetben, mert különben nem lenne piaca az LPG és hibrid autóknak. Kérlek segítsetek.



2023. okt. 22. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg az elektromos meghajtású autók fenttartása a legolcsóbb, de ez is csak azért van mert az áramon nincsenek azok a plusz adók amik a benzinen van.

Ez valószínűleg néhány éven belül meg fog változni.


Ha használtautóban gondolkodsz(a kérdésedből ezt olvastam ki) akkor a legolcsóbban fenttartható autó egy egyszerű benzines kisautó.


Ha új autó, akkor valami hibrid.

Az elektromos autók a hatótáv miatt jelenleg nem alkalmasak arra hogy minden helyzetben hazsnálhasd.

2023. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Ezeknél kisebb a bekerülési költsége egy becsületes Dieselnek, az üzemanyag költsége pedig hasonló."


Nem tudom most mennyi magyarországon a diesel meg a benzin, de én ingáztam benzienes 1.6-os autóval, és később 2 literes diesellel. A benzines megevett alsó hangon 9 litert, a diesel azon az óton 4,8-5.2 közt. Nyáron , nagyon nagypapísan volt 4.8.


Egyébként az sem mindegy, mire veszed az autót, mert ha a szomszéd városba ingázol maximum, vagy helyben mászkálsz, akkor felejtsd el a dieselt.

2023. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi macera nincs az LPG-s autókkal. 295 forintért tankolok gázt, a plusz kiadás pedig elenyésző a megtakarításhoz képest. 10 ezer forintból 500 kilométert megyek el. Ezt tényleg csak elektromos autóval lehet felülmúlni. Még a hibrid se rúg labdába.
2023. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3 és az LPG manapság mennyivel eszik többet? Régen jelentősen többet evett belőle, de kb- 12 éve gobdolkodtam el rajta, akkor 20-25%-ról regéltek, az már vállalható volt.
2023. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én akárhogy kalkulálgatok nekem mindig az jön ki hogy, ha egy 10 éves életciklust vizsgálunk, akkor mindig a dízel lesz a leggazdaságosabb. Az első pár évében a villany is jó, de utána kamatostul rámegy amit megspórolt fiatalon.
2023. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

5 a szembeszomszédom most vett teslát 1,5 hónapja, 2-3 hét után már volt nála a szervizautó.

Gondolom addig nincs költsége, amíg az ilyen akciók garanciára mennek. :)

2023. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#4

Az én autóim eddig fél literrel ettek többet. 1.9-es VW 8 helyett, 8,5, de az 1.3-as Suzukim is 6,5 helyett 7 litert eszik. 20-25% nagyon sok. 10-15% reális.

2023. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7 köszi, az tényleg nem sok. Lehet hogy vagy az E85-tel keverem, vagy azzal, amikor még a kockaladákba barkácsolták be a gázt a 90-es években.
2023. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#4

Még az szúrt szemet, hogy "régen".

Régen is 10-15%-al ettek többet, de találkoztam olyan Lada Samarával, ami 20 litert evett, mert el volt tekergetve a reduktoron és a karburátoron minden. Ma már nem lehet kézzel elállítani semmit.

2023. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Elektromos autó + napelem. Minden más csak bohóckodás 2023-ban.
2023. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!