Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, ha kezdő vezetőkén...

Mit tegyek, ha kezdő vezetőként autópályán félek a sebességváltásoktól?

Figyelt kérdés
Például felhajtásnál, vagy haladásnál, mindig attól félek, hogy mondjuk 5 helyett 3-ba váltok vissza, vagy mondjuk 2-be, egyszer sikerült ráraknom 2-re. Lehet ebből baleset? Kezdő vezető vagyok és rokonom autóját használom kölcsön. Szétmehet a kocsi ha 100-nál véletlenül mondjuk 2-be rakom 4 helyett? vagy 5 helyett vissza 3-ba? Másrészt lehet baja a motornak, ha nem volt időm jól váltani és 4000 fordulattal megy egy fél percig?
2023. okt. 23. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

“Szétmehet a kocsi ha 100-nál véletlenül mondjuk 2-be rakom 4 helyett?”

Igen, váltó, difi(k), motor teljesen. Lassabban próbálj meg váltani. De úgyis érzed hogyha 5 ből 4 be akarsz váltani, érzed hogy a váltó “behúzza” magát középre. Ott felül van a 3, alul 4. Megvárod hogy berakja középre akkor váltasz 4be. Ez kb fél másodperccel több idő.

2023. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

5 után 3-ba azt csak direkt lehet csinálni és jó hülyének kell lenni hozzá.5-ből 2-be az előfurdulhat,talán egyszer kétszer kibíja a gép,de nagyon nem tesz jót neki!

4000-től fél percig nem lesz baja,de tanuld meg rendeltetésszerűen használni a kocsit,ilyen nincs,hogy nem volt időm váltani,ez kb. olyan,mint esőben neki mentem egy fának,mert nem volt időm bekapcsolni az ablaktörlőt.

Gyakorold és szeresd meg a vezetést,ha megszokod,menni fog!Ha pedig nem lesz meg hozzá az érzéked,ne erőltesd a vezetést,mert hatalmas baj lehet belőle.

2023. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most csak példákat mondtam, például van olyan, hogy forgalmi okból meg kell állni vagy le kell lassítani, vagy a felhajtásnál gyorsan felfele váltogatni és van hogy már feljebb van a fordulatszám mint a váltott sebesség.
2023. okt. 23. 11:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 helyett 3-ba rakod, megugrik az autó, így előzni szoktak. Baja nem lesz. Először középre ugrasd a váltót, aztán sebességbe, egy másodperc. De őszintén, amíg nem automatikus és gondolkodás nélküli a váltás, nem biztos, hogy mennék autópályára, városba is inkább csak kisebb forgalomba és nagyobb követési távolságot tartva.
2023. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megugrik és autópályán ugorhat pont akkorát, hogy belémszalad a mögöttem jövő.
2023. okt. 23. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél még órákat, az autópályán való vezetés csak a könnyebbik része a dolgoknak. Gondolom hasonló indíttatásból szoktak előttem egyesek hatvannal felhajtani a tömött nullásra én meg csak anyázni tudok mögöttük.
2023. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

A helyedben csak akkor előznék, ha szemmel láthatóan nem jön seki, ne most próbálgasd azt, hogy 90-nel kimész a 150-nel érkező elé, majd próbálsz remegő végtagokkal gázt adni meg váltani.


Ha többen vannak a belsőben, de láthatóan nem fogsz tudni előzni, vagy a rutin hiánya miatt nincs meg az, hogy felvedd a belsőben érkező tempóját hamar, akkor várd meg, míg elmennek. Vannak lassú kamionok, de alapvetően a 90 km/h-t tudod tartani ilyenkor is.


Ne túrd be magad a belsőben haladó tömegbe, ne bszd be oda az autót meg ilyenek, mert baleset, idegeskedés, remegés lesz a vége.


5 sebességes váltó esetén:

5-ből 3-ba valóban atom bénának kell lenni, 5-ből 2-be ha nagyon kapkodsz, 5-ből 4-be meg semmi baja nem lesz.


A váltó valóban beáll középre, tehát neked még rá kell húzni balra le, hogy abból 2-es legyen. R-be meg végképp tehetség kell, az is csak direkt. Mert vagy a váltóhatárolón kell áttolni, vagy lenyomni és eltolni valamerre, vagy egy gombot nyomvatartva, stb stb.

2023. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem ha valakinek van jogosítványa (bár rutin nincs) én alapból azt feltételezem csak tud már váltani nem? ha meg nem tud akkor hogy lett jogsija, illetve vegyen autómatát.
2023. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megugrik az autód és gázt adsz, kilő, mint a nyíl. Aztán válts fel. De vissza, autópályán, nem kellene.
2023. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ekkora a para-faktor, amúgy én éjszaka mennék ki autópályázni. Kevesebben vannak, alszanak már a munkások, a tirpákok, a kismamák, a cégesek, az Ernő bácsik, Margó nénik. Kamionosok, fuvarosok, tranzitforgalom, nyomja inkább.


Nyugodtabban fogsz vezetni. Egy két ilyen alkalom és mehet nappal is, amikor terheltebb a pálya.

2023. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!