Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlanátok egy...

Milyen motort ajánlanátok egy kezdő női motorosnak?

Figyelt kérdés

Semmilyen motoros múltam nincsen, de szeretném megcsinálni az A kategóriát. Elkezdtem már most gondolkodni, milyen motor illene hozzám.

2 opción gondolkodtam:

1) vegyek egy 50 ccm-es sportos kis sz.rt, amivel most B kategóriával is tudnék gyakorlogatni, szokni a közlekedést stb és majd leváltom később

VAGY

2) várjak míg tavasszal elkezdem a jogsit és ha megvan, utána nyáron vegyek egy 300-400 ccm körüli motort hosszabb távra. Erre viszont akkor jobban kell vigyázni, nem nagyon engedhetők meg a kezdeti bénázások, mert kárt teszek a gépben. Ettől tartok egy kicsit


Mit gondoltok, mi lenne jobb döntés?

Mindkét opcióra örülnék motor ajánlásnak, ki mit gondol könnyen kezelhetőnek, megbízhatónak és ami fontos, könnyen/olcsón karbantarthatónak

170 cm magas vagyok, sportos gépek tetszenek, viszont pénzem nincs sok, szóval ne valami Ducatit mondjatok be🥲 (esetleg szingli nagyvonalú férfiak jelentkezhetnek, szívesen feleségül megyek ahhoz, aki vesz nekem egy motort:D)


2023. aug. 26. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy az A kategórián belül is melyiket csinálnád meg, mert ha a korlátlannak indulnál neki, akkor azt mondom, hogy előbb csináld meg a jogsit. Nem bántásból írom, de a sulinkban több nő inkább visszalépett, és megállt az A2-esnél.

Meg, hogy nincs pénzed, amiatt se nézelődj még, nekem a jogsim több mint 400 ezerbe volt, némi plusz órával, ezen felül pedig ruházatot is megkövetelnek a tanfolyamra, az is úgy 200 ezerbe fájt.

Motorban inkább valamilyen naked stílusút választanék a helyedben, ennél nem törnek az idomok ha eldől, kisebb bukócsövek, bukógombákat meg lehet rá tenni. Eldőlni pedig elfog, hidd el, akár tologatás közben is hamar megvan a baj. Spormotorok pedig nem valók kezdőknek a kis kormány miatt. Viszont normális motor nakedből is 1 millió környékén van.

2023. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Vegyél egy 50-est. Nem fontos, hogy sportos kis szar legyen, de mindenképpen váltós.

De van ilyen is:

[link]

Vedd fel a kapcsolatot a csajokamotoron.hu gazdájával, NaNával, Ő biztos segít tanácsokkal. TikTok-on is megtalálod.

2023. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1: korlátlant céloztam meg, de én is úgy vagyok vele, hogy ha csak A2 lesz, az is elég. Motor szempontjából mindegy, mert bármit veszek, jó lesz rá az A2 is

A jogsira és felszerelésre félretettem a pénzt, logikusan nem abból akarok motort venni, az egy másik projekt.

Konkrét márka/típus érdekel

2023. aug. 26. 18:39
 4/16 A kérdező kommentje:
#2: Köszi, ismerem az Fb csoportjukat, szoktam nézegetni, de akkor is nekem kell dönteni, hogy mi legyen. Hajlok egy kis 50-esre, kezdetnek lehet az is nagy élmény lenne. Viszont nem ilyen futár rovogót akarok, hanem valami sportmotor kinézetű gépet. Viszont félek attól, hogy ezeket mindenki csak lerúgja, aztán nem lehet normálisat kifogni. Plusz az áruk amúgy majdnem ugyanott van, mint egy 'rendes' gépnek. Ez kicsit szúrja a szemem. 300-400k alatt nem láttam, de ennyiért ugyanolyan régi 600as motorok sora keres gazdát..
2023. aug. 26. 18:45
 5/16 anonim ***** válasza:
#3 Szerintem lesz majd típus ami megtetszik a tanfolyamon, de mint írtam naked gépeket javasolnék, pl a kawasaki ER6-N, vagy Honda CB500
2023. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2023. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 viccnek jópofa
2023. aug. 26. 19:52
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem vicc.

"1) vegyek egy 50 ccm-es sportos kis sz.rt, amivel most B kategóriával is tudnék gyakorlogatni, szokni a közlekedést stb és majd leváltom később"

2023. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hayabusa
2023. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nyuszimotort
2023. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!