Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem húztam meg rendesen a...

Ha nem húztam meg rendesen a gyertyákat, abból lehet gond?

Figyelt kérdés
Féltem hogy túlhúzom és így visszagondolva, csak addig tekertem, amíg el nem kezdett szorulni, nem húztam tovább. Ebből lehet valami gond?
2023. okt. 23. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
NGK csomagoláson is felhívja a figyelmet erre, használt gyertyát visszatéve 1/12 fordulat (30 fok) az ajánlott. Szóval amerre a hatlapú rész hegyes pontja volt, meghúzás után a lapos rész közepe kéne mutasson. Vagy új gyertya került be?
2023. okt. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak kivettem megnézni őket, mert nem tudtam milyen állapotúak, mivel jó, így visszaraktam, de ezek szerint nem húztam meg eléggé. Nem olyan egyszerű azokhoz hozzáférni, ezért kérdezem mi van ha így hagyom?
2023. okt. 24. 02:04
 3/13 krwkco ***** válasza:
51%

"csak addig tekertem, amíg el nem kezdett szorulni, nem húztam tovább."

Egyébként milyen alátét van a gyertyákon? Ritkábban ugyan, de van nem összenyomható rézalátétes vagy alátét nélküli kúpos is. Azokat nem szabad szögre meghúzni. Csak az előírt nyomatékkal és nem tovább.

2023. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

3-as, gyógyszeredet nem találtad?

Hogy lehet ekkora paraszt valaki?


Kérdező, meg lehet azt húzni rendesen, én volt, hogy elbambultam, és a hosszú menetes gyertyát véletlenül agyonra téptem. Nem lett baja a menetnek.

Ha rövid ideig kifúj, nem gond, akkor szuszogni is szokott a gyújtás ütemnél, legfeljebb bekokszosodik idővel, és bedugítja magát.

(már ha régebbi, kopottabb motor)

2023. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Én mindent nyomatékkimérő-kulccsal húzok meg, mert az ember úgysem érzi rendesen a nagyobb csavarok meghúzását. A fontosabb csavarkötéseknél szakmai követelmény a kimért erővel való meghúzás.


Nem bízom az életemet és a kocsi megbízhatóságát idegen szerelőkre. Mivel tudom, hogy mit jelent a hibás szerelések okozta szervizkár, ezért inkább magam csinálom meg, amit csak lehet.


Autószerelés közben az ember lefárad, ideges lesz, sok mindent leizzadva és kényelmetlen pózban kell megcsinálni. Rendes szerszámok nélkül nem szabad berhelni egy olyan kényes cuccot, mint egy modern gépkocsimotor. Nem olyan nagy tétel rendesen felszerszámozni a műhelysarkot a garázsban - egy szervizlátogatáson már megtérül a téma!

2023. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy hogyan kell, hanem hogy milyen gondot okozhat, ha így hagyom... Ha minden kis szarért szerelőhöz mennék, a mostaninál is többet költenék kocsira. Több százezret spóroltam már, hogy magamnak csinálom. Semmi baj nem volt még a kocsival. Nem húztam szarrá a gyertyát az most egy dolog, ha egy értelmes válaszoló megírja hogy milyen gondot okoz, fogom, szétszedem, meghúzom jobban. Ha nem, feleslegesen nem húznám vele az időt.
2023. okt. 24. 15:58
 7/13 krwkco ***** válasza:
100%

#6

És mi a válasz az alátétes kérdésemre? (08:09)

2023. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Dupla alátétes összenyomódosnak néz ki.
2023. okt. 24. 16:31
 9/13 krwkco ***** válasza:
82%

Akkor valóban nem ártott volna szögre is ráhúzni az érintés után. Kb. 30 fokot, ahogy 1-es is írta.

Ha gyakorlatilag nincs meghúzva, akkor 2 dolog várható:

- a tömítőgyűrű nem tömít

- a hőelvezetés egész keveset csökken. Mintha valamivel kisebb hőértékű lenne a gyertya.

Kicsavarodni nem fog.

Ha nem akarsz vele foglalkozni, szerintem meg lehet várni, azt amikor legközelebb arrafelé szerelsz.

2023. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Köszi szépen. Nem igazán kell arrafele szerelni szerencsére, de lehet akkor szétszedem megint.
2023. okt. 24. 16:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!