Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor térünk át a digitális...

Mikor térünk át a digitális kilométermérő-órára??

Figyelt kérdés
A mutatós elveszi a Vezető figyelmét, a digitálist nem kell leolvasni, az jó nagy számokkal kiírja!

2023. okt. 30. 12:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Mert ha a digitális óracsoportot nézed az nem veszi el a figyelmet? Ilyen szempontból a legjobb a head-up kijelző. A BMW már 2003-ban bedobta a piacra, sok gyártó mégis a mai napig nem élt ezzel a technológiával.
2023. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Volt már régen egy közlekedési ügyem. Nem részletezem. Azóta érzem így

.

2023. okt. 30. 12:07
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért veszi el a vezető figyelmét a mutatós? Max annak gond aki egy karórát se tud leolvasni. Digitálist én nem is szeretem, mert tetszik mikor mozognak a mutatók.
2023. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a sebességmérőre gondolsz? A legtöbb autón már kijelző van, nem fizikai órák.

Én mondjuk még 2018-ban direkt választottam olyan típust, amin még van dedikált óra is. Már akkor is egyre kevesebb ilyen volt. De az óracsoporton belül van digitális kijelzőm is, ott is ki tudom íratni a sebességet számokkal, ha akarom. Ha ez veszi el a figyelmet, hogy rápillantasz egy órára és nehéz értelmezni, az már régen rossz!

2023. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szerintem, Laikusként, nem annyira mint a mutatós. Attól agyérgörcsöt kapok mindig. Ezért jàrok Espace-szal
2023. okt. 30. 12:08
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell állandóan bámulni hanem csak rápillantani és akkor nem veszi el a vezető figyelmét....
2023. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#5 Mert az jobb, hogy nam csak lepillantanod kell, hanem még oldalra is el kell fordítanod a tekinteted, mert nem eléd , hanem középre tették a digitális órát?

[link]


Ez megint egy elfogult kérdés, és évtizedekig senkinek nem volt gondja a mutatókkal.

Gondolom azt is te írtad, ki.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..

2023. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
a fordulatszäm merö mutatojänak älläsäbol lätom, hogy kb milyen tempoval megyek(30-40-50-80-120) a digit tacho az nem az en vilägom...
2023. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor térünk át a digitális kilométermérő-órára??"

Méréstechnikai alapvetés, hogy ha nem csak a mért mennyiség értéke fontos, hanem a mért mennyiség változásának üteme is (ami ez esetben a gyorsulás/lassulás), akkor célszerűbb a mutató, jobban passzol az emberi érzékeléshez. Nyilván persze ettől még lehet, aki jobban szereti a számjegy alapút, de nagy átlagban így van.

2023. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csomó autó, amiben digitális a sebessegkijelzés. Ha nagyon akarod, választhatsz ilyet.

Vagy akár kirakod a telefonodat a szélvédőre és elindítasz egy speedometer appot.

2023. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!