Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 82.000 Km kevesebb mint 2 év...

82.000 Km kevesebb mint 2 év alatt (23 hónap), kis városi autó, tanuló vezető. Létezik, vagy hibás a kilométerszámláló, esetleg régebben visszaállították, és most javították? (Digitális számláló.)

Figyelt kérdés

Autót vásárolnék, minden jónak tűnik, de ez valahogy érthetetlen számomra. Ok, hogy a csaj vizsga után kapta a kocsit, és "sokat vezetett mert szeret vezetni", de 23 hónap alatt 82 ezer km az baromi sok, átlag napi 120 km! Mi lehet a magyarázat?

Lekértem rendszám alapján, előző műszakin mennyi volt az állás (képen is láttam), most meg személyesen néztem.


2023. febr. 26. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán lehet,hogy messze volt a munkahelye. Nekem volt olyan főnököm, aki Fehérvárra, Budapestről, majd később Veresegyházáról járt napi szinten dolgozni. Utóbbinál napi 240km, cég meg állta az utiköltséget.
2023. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen munkahely lehet az, ahova megéri 15000 ft-ért bemenni, csak a benzinre ennyi. Az elég durván jól fizethetett. Aztán vezetni is 4 órát egy nap. Valami bűzlik itt. Az is lehet, hogy maga az óra lett benne cserélve mert tönkrement és ugye tekergetni bűncselekmény, ezért inkább úgyhagyták. Vagy nem is lehet tekergetni, mert van benne valami védelem. Ha jó állapotban van az autó akkor nem számít a km. Mondjuk nő aki sokat vezet, az nem hinném hogy eléggé odafigyel az autóra, főleg kezdőként.
2023. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért a napi 120km nem olyan sok. Persze a matek nem így jön ki, de ha hétvégén többet jár, akkor mondjuk 60km-re van a munkahelyétől. Ha megfelelő helyen lakik és a munkahelye is ott van, az autópálya mellett, akkor ezt a távot fél óra alatt simán megteszi autópálya sebességgel. Más meg van hogy 40-50 percet jár be dolgozni.


#2 Munkahelye válogatja (15000Ft hogy jött ki 120km-re? Az még mai üzemanyagár mellett is 20 literes fogyasztást feltételez). Nálunk szerencsére annyit fizetnek hogy benzinköltségemen felül is kapok még pénzt. Jó, mondjuk amortizációra, karbantartásra ökölszabályként elmegy ugyanannyi mint benzinre, de legalább a benzin így meg van fizetve.


Van 2 munkatársam akik 70 ill. 76km-ről járnak be, na a helyükben nem lennék, napi 2 óra vezetéssel töltve (sima autóút, nem autópálya)

2023. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!