Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Garanciális motorom 30 nap...

Garanciális motorom 30 nap elteltével sem javították meg, mennyi ideig kell rá várnom és milyen jogi lépéseket tehetek?

Figyelt kérdés

Tehát van egy új motorom ami garanciális, sajnos tönkrement benne egy elem a motorjába, 40 napja szervízbe van már és máig nem tudták megcsinálni és nem tudják megmondani mikor lesz kész.

Meddig vagyok köteles erre várni és milyen jogi lépéseket tehetek?

Nem kaptam csere járművet, nem tudják mikor lesz kész nekem meg szükségem lenne rá, nem azért vettem új motort, hogy megint bérletet kelljen vennem és hogy annyit legyen szervízbe mint egy lepukkant 20 éves tragacs...


2023. nov. 3. 17:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#8 Nem rossz ötlet megkérdezni őket erről.

Természetesen amúgy én sem akarok kicseszni a kereskedővel, de ez egyértelműen mindkettőnek rossz helyzet és egyáltalán nem vagyok kárpótolva ami probléma, egyből kaptam volna csere motort ez időre nem érdekel mikor adják vissza.

2023. nov. 3. 18:35
 12/22 A kérdező kommentje:
#9 Ha benne lenne mi a megfelelő határidő nem kérdezném, 10x átolvastam, 20x rákerestem, erre nincs szám szerű válasz!!!!
2023. nov. 3. 18:36
 13/22 anonim ***** válasza:
"én meg nem fogok várni" - hát de ha nincs alkatrész, anélkül meg nem megy a motor, akkor de, igenis fogsz :D
2023. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#13 Biztosítsanak cseremotort vagy adjanak egy másikat, ez ilyen egyszerű, az nem opció, hogy hónapokig várkoztatnak engem ezzel jelentős kényelmetlenséget okozva nekem.

Eleve fizetem a kötelezőt, teljesítmény adót, végig márka szervízbe hordtam egy vagyonért.

És idén már 3. alkalommal kellett javításra vinnem, mert széthullot, idén már közel 2 hónapot állt a motor javítás miatt..

Szerintem ez egy selejtes darab...

2023. nov. 3. 18:47
 15/22 anonim ***** válasza:

[link]


Jogilag már cseréről, vagy visszafizetésről is tárgyalhatsz.


Egy cseremotor biztosítását szerintem le tudod velük beszélni, csak légy határozott.

Ha mégsem jutsz dűlőre, a fogyasztóvédelem tud segíteni a lépésekben.

2023. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Már elsütöttem a telefonba nekik, hogy cseréljék ki...

a linket mindjárt megnézem és átolvasom.

Köszönöm a segítséget, az első igazi értelmes válasz! :)

2023. nov. 3. 19:17
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt meg szabad kérdezni, milyen márka, milyen típus? Oké, selejtes darab bárminél előfordulhat, de érdekelne, melyik az, aminél ennyire nincsenek felkészülve rá.
2023. nov. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Keeway rkf
2023. nov. 4. 08:21
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát de tesó, pontosan ezért nem veszünk kínai papírmotort. Nagyon olcsó, cserébe meg pontosan ezt kapod: majd talán egyszer megjavítják meg talán egyszer lesz alkatrész. Amikor megvetted ez számodra nem volt egyértelmű?
2023. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
De, sokat agyaltam rajta, de mikor eljutottam oda, hogy megveszem a KTMt addigra úgy felnyomták az árát és a többi motorét is, hogy végül ez maradt csak versenybe aminek van háttér szervíze is, illetve mivel az olasz benelli tervezte és ez már azóta egy cég, illetve a motorja már bevált db és több motoros csatornán írták, hogy egész jó, így végül megvettem, igazából ez most egy bonyolultabb esett az enyém, az előző 2 javítás aznap elkészült, most a 3. Alkalommal jöttek ezek a problémák, mert nem általános hiba lépett fel... Mikor kérdeztem mennyire gyakori a hiba velük azt mondták nem szokott, én híresen jól megszívom ezeket... Bár olvastam, hogy a KTM is nagyon gagyi már... Valami japán gép kellett volna, de lényeg, hogy azért van garancia, baja van kijavítják...
2023. nov. 4. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!