Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt a tréleres dolgot nem...

Ezt a tréleres dolgot nem értem. Mennyit vontathatok?

Figyelt kérdés

Az autó 780kg, a megengedett össztömeg, 1200kg, amit vontatni szeretnék: tréler 300kg az autó 780, Tehát 1100. Most ezt vontathatom vagy nem? Ráfutó fékessel?


Mert valahol azt olvastam hogy a megengedett össztömeg=a vontathatósággal, valahol meg az autó súlya= a vontahatósággal.



2023. nov. 7. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Az össztömegbe nem számít bele a pótkocsi, az magának az autónak az össztömege, tehát az a tömeg, ami magának az autónak a legnagyobb megengedett tömege. Te esetedben 1200kg, a saját tömege pedig 780kg, tehát 420kg-nyi tömeget tehetsz még bele, ebbe beletartoznak az utasok, csomagok, stb. A pótkocsi nem.


Jogszabály szerint személyautóval olyan ráfutófékes pótkocsit vontathatsz, aminek az össztömege nem haladja meg az autó össztömegének a háromnegyedét, tehát a te esetedben a tréler össztömege maximum 900kg lehet.

2023. nov. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Be van írva a forgalmiba!! az a lényeg.
2023. nov. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Külön van mindkettő.

Az autó összsúlya és a vontatható összsúlya.

Te meg össze keversz mindent.

Nézd meg mi van beírva a forgalmiba hogy mennyit vontathat.

2023. nov. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kinyitod mindkét forgalmit.

A vontató járműében megnézed az O.1 (2) mezőt és összehasonlítod az utánfutó forgalmijában az F.1 mezővel.

Ha az O.1 (2) a nagyobb, akkor viheted.

2023. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megnézed a forgalmikat, ahogy előttem írták. Plusz egy kitétel B-vel, a vontatott össztömeg nem lehet nagyobb, mint a vontató önsúly
2023. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nos, az vontató járműében az O1 az 800kg, és egy utánfutót szerzek ami össztömeg 800kg akkor eddig legális. Értem és köszönöm.


Továbbá az utánfutó az terhelhető 600kg-ig, (mert ugye 200 maga a futó) és én egy autót szeretnék elvinni ami forgalmija szerint 775kg és leszerelek az autóból 175kg (üléseket kiveszem, ajtókat stb.) akkor az legális? A rendőrnél van mérleg és leméri mennyit nyom a futó? Vagy nem hiszi el?


Amit szállítani szeretnék, ideiglenesen ki van vonva.

2023. nov. 8. 00:41
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Nem, nem legális. De szinte kizárt, hogy mérlegre kerüljön. Ha gyanús neki, akkor elkéri mindhárom jármű papírjait, megcsinálja azt az egy kivonást, amit te, és megy a bünti, rosszabb esetben pakolhatod le az út szélén, aztán viheted, ahogy tudod.

Ha már úgyis "szerezni" kell az utánfutót, az autód sem lehet egy erőgép, akkor nem lenne egyszerűbb kifizetni a trailerest, aki szabályosan, és még inkább biztonságosan el tudja vinni neked?

2023. nov. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

800 kg-s autószállító nem hiszem, hogy létezik.


Szerintem is egyszerűbb ha hívsz egy trélerest.

2023. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!