Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson vízhűtés?

Bálint6969 kérdése:

Simson vízhűtés?

Figyelt kérdés
Pusztán kíváncsiságból érdekel, szerintetek van bármi előnye simsont vízhűtéssel ellátbi? Neten láttam egy pár példát és kíváncsi lennék hogy van e bármi értelme? (félreértés ne essék, eszem ágában sincs ilyesmit megpróbálni, szerintem ilyen kis motornál tök felesleges) van bárkinek tapasztalata?

2023. nov. 7. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Van értelme , de inkább 4 üteműeknél, de azt is csak amelyik gyárilag olyan.

Utólag nem éri meg és szinte lehetetlen megcsinálni.

A 2 üteműek elég hamar tönkre mennek, ezért se érdemes.

2023. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyi előnye van a vizhűtésnek, hogy lassú haladáskor, a vízhűtőn lévő ventilátor elindul, és így nem melegszik túl a motor, kisebb az esély rá, hogy megragad. Az én 50-es 2T-s supermotomon van, és mikor terepen 30-al tötymörögtem, a nyári melegben, akkor el is indult.
2023. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

A vízhűtés objektívan jobb mint a léghűtés, de igazából csak nagyon nagy teljesítmény növelésnél van rá szükség (simsonnál mondjuk 30 le körül)

Elég sok meló van vele de meg lehet csinálni.

2023. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Igen, van. Ha részletek érdekelnek, írj rám.


#1: nem igaz.

#2: eleve nagyobb a fajlagos hűtési teljesítményed, ventilátor nélkül is

#3: vagy ha az üzembiztonságra akarsz rámenni. A szabad léghűtésnél bármi jobb.

2023. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 veterán vas ***** válasza:
73%

#1.

Ne írj olyan dolgokról, amivel nem vagy képben, mert meglepődnél, hogy hány kétütemű lett "házilag" átalakítva vizesre az elmult évtizedekben.

Ugyanis meg lehet jól csinálni.


Amúgy pedig az egyedi átalakításnál, egyéni ötleteknél, nincs létjogosultsága a "megéri" és az "érdemes" kifejezésnek.😀

2023. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az csak kókányolás nem átalakítás.
2023. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fingod sincs az egészről, te idióta. Az, hogy kókányolás-e, csak a munkád minőségétől függ.
2023. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

#6.

Lehet, hogy te nem tudsz róla, de szerencsére van a hazai autó/motor-építő szakmában sok jókezű szerelő.

Igaz, őket leginkább Mester-nek szólítják nem kókányolónak. 😉

2023. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!