Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elhagyatott földutakon mennyir...

Elhagyatott földutakon mennyire kockázatos gyakorolni a vezetést? Mennyi az esély egy rendőrrel való összefutásra?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni és szeretnék elmenni gyakorolni. Ha elkapnának, a lehetséges következményekkel tisztában vagyok de őszintén ilyen kis szántóföldek mellett lévő földutakon mennyi az esély arra hogy rendőrbe botlok?

nov. 9. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg semmi, gyakorlatilag velem történt ilyen, mikor én voltam 17 éves. A sikeres vizsgám már megvolt, csak még nem érkezett meg a jogosítványom. Akkor még 17 éves kortól lehetett B kat. jogsit szerezni. Földúton mentünk a Hanságban, megkértem a tesómat, hogy cseréljünk, úgysem jön erre senki. És egyszer a távolban megpillantottunk egy rendőrt és az autóját. Akkor ott visszacseréltük, de a rendőr észrevette és tett egy megjegyzést erre - ennyivel megúsztuk (én vérvörös fejjel, megszégyenülten hallgattam).

Állítólag valami betörés volt pár nappal előtte valamelyik faluban, ezért figyelhették a határban levő földutakat. Persze ezt csak utólag tudtuk meg.


Közúton közlekedve meg 10-20 év is eltelhet, mire rendőr megállít ellenőrzésre.


Szóval kicsi az esély, de megtörténhet.

nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Rendőrrel kb. semmi esély, vadőrrel annál inkább. Ő büntetni nem tud, de jelenteni tud (és fog is) a rendőrségen.
nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Murphy törvénye, pont akkor fog arra járni a rendőr, pont meglát, pont igazoltat, pont eltiltanak a jogsitól.
nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as komoly?
nov. 9. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
#4 Ha jogosítvány nélkül vezetsz, eltilthatnak az adott kategória megszerzésétől, igen. Bár ezt inkább akkor szokták csinálni, ha balesetet is okozol jogosítvány nélkül (tehát amikor ha lenne jogsid, akkor meg bevonnák). De amúgy nem értem, miért akarsz földúton gyakorolni, egész más, mint az aszfalt.
nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

#5 "ezt inkább akkor szokták csinálni, ha balesetet is okozol jogosítvány nélkül"


Volt ez így 1-2 évvel ezelőttig, amikor szigorítottak rajta. Azóta a jogosítvány elvétel, vagy megszerzésétől való eltiltás a MINIMUM még a legkedvezőbb esetekben is (plus pénzbüntetés persze, illetve 6 hónapnál hosszabb idejű eltiltás esetén kötelező különbözeti vizsga), azt lehetetlen elkerülni, a maximum pedig 3 évig terjedő szabadságvesztés. Persze ezutóbbi végletet fenntartják azoknak, akiktől már egyszer elvették és így vezetett, ráadásul balesetet is okozott, tehát fokozott a probléma.


Ennek ellenére én biztos nem kísérleteznék vele, mert soha nem lehet tudni, hogy mikor fogsz ki egy olyan döntőbírót, aki példát akar statuálni és pont rád esik a választás, mint elrettentő példa, vagy ilyesmi. Azért vannak a gyakorlati órák, hogy ott tanuljon meg vezetni. Földúton a büdös istent se lehet tanulni, max a kuplungot gyakorolni, de aki meg a kötelező 30 óra alatt nem tudja megtanulni... hát az inkább váltson bérletet.

nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Országosszinten komoly rendőrhiánnyal küzdenek, elég kevés esélyt látok rá, hogy majd pont egy elhagyatott földesúton fognak rá akadni!!
nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
#7 A kevés esély is esély. Ha a helyi rendőrök nagyon unatkoznak, lehet, pont oda állnak ki, mert nincs kedvük nagyobb utakon többet dolgozni ugyanannyi idő alatt.
nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!