Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi autónál(zuk), ez jelenség...

Niki091115 kérdése:

Régi autónál(zuk), ez jelenség miért van? Alább részleteztem a problémát.

Figyelt kérdés
Régi autónál(zuk) az akkumulátor után van egy megszakító amit, ha felkapcsolok a műszerfalon világítani kezd a fényszóró, távolsági fényszóró és az index visszajelző lámpája meg a műszerfal világítás is gyújtás nélkül, ha elindítom, akkor is világit miden tovább csak az index nem (az működik ha bekapcsolom úgy ahogy kell). Viszont ha felkapcsolom a világítást, akkor a visszajelző lámpák kialszanak. A műszerfal folyamatosan világít, ha a megszakító fel van kapcsolva. Ez mért van mi lehet a probléma?

2023. nov. 18. 18:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Összekötöttem a műszerfalat a kormányoszloppal ráadtam az áramot és a frissen bekötőt kábel abban a pillanatban leéget pillanatok alatt szétolvadt.

A feszültségszabályzó viszont nem működik leteszteltem, túltölt gázadásra 16v-ig is elment.

2023. nov. 25. 21:15
 12/15 A kérdező kommentje:

Pár kép hátha valaki észrevesz valamit.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. nov. 25. 21:45
 13/15 veterán vas ***** válasza:

Háááát ezeknek a fotóknak sajna semmi hasznuk, mert ahogy egy régi kedves szerelő barátom mondta: "a ménkű nem látszik a drótban!"😀

Csak ismételni tudom magam, el kell indulni nulláról.

Jártunk már úgy, hogy valaki egy lecsúszott kábelt visszatett a "helyére" aztán két villamossági szerelő napokig kereste hogy miért ég/füstöl minden?

A legnagyobb káosz mindig a műszerfal mögött szokott lenni. Ha az utólag beépített valahol testelő kábel lefüstölt, akkor egyértelmű, hogy valahol hibás a bekötés. Ugyanis ha csak egyszerű zárlatról lenne szó, akkor max. egy biztosíték pukkant volna el.

Így sajnos át kell szöszölni egyesével minden kábelt.

Jobb ötletem nincs.

Sok türelmet hozzá, ez egy ilyen szakma.

2023. nov. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Az ampermérőnél volt a zárlat, kiéget egy bakelit tömítés és ez okozta a problémát. Kapott új nagyobb átmerőjű tömítéseket textil bakelitből és azóta rendeltetés szerűen müködik minden. Gondoltam leírom hátha segít valakinek...
jan. 19. 18:37
 15/15 veterán vas ***** válasza:

Na hál'Istennek!

Ezek szerint a Te esetedben is a műszerfaltól indult probléma.

Sajnos a Zuk és a Nysa erről volt híres.

jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!