Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra H 2006évj. 1.4...

Opel astra H 2006évj. 1.4 benzin láncos vezérlés csere előtt állok. Mennyibe kerül kB most egy komplett vezérlés csere? és milyen olajat ajánlanak ehhez a motorhoz?

Figyelt kérdés
Opel astra H 1.4 benzin vezérlés csere.

#Opel astra H 1.4 benzin lánc csere
nov. 20. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:

1.4 turbós J-ben cseréltem múlt héten, alapvetően ugyanaz a vezérlés része. INA készlet 60, vezérműház tömítés egy tízes, olajteknőhöz paszta 5, főtengely szimeringet érdemes cserélni de nem kötelező, az egy ötös. Tehát az anyag olyan 80 körül. Munkadíj attól függ hol csinálod, maszek 40 körül csinálja, szerviz 60-70.


Olajból 5W40, márka nem olyan fontos, csak ne noname kínai üledék legyen, bármi ismert nevű megfelelő. Csak nyilván tudja a dexos2-t.

nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infót
nov. 20. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehogy feleslegesen cserélj vezérlést, mert azt hitted, az zörög....

Típushiba ennél a motornál alapjáraton a gyenge olajnyomás. A szűrőház miatt van.

nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Indítás után pár másodpercig lehet hallani kerregést de ha felépül az olaj nyomás akkor abba hagyja. Viszont alapjáraton hallatszik hogy kicsit mint ha dízel hangja lenne. Gondolom a lánc miatt
nov. 28. 01:50
 5/7 anonim ***** válasza:

A J 1.4T motorja nem teljesen ugyanaz, mint a z14xep! Évekkel ezelőtt sem állt meg 100 alatt a lánc + vízpumpa csere, hacsak nem valami Ridex és hasonló lehető legolcsóbb márkát veszed. Mostanra biztos, hogy olcsóbb ez sem lett.

Olajból dexos2 jóváhagyás a lényeg. Márkából kinek mi a preferenciája. Ami nem teljesen no-name a teszkó polcáról, az már szerintem jó. Castrol, Mobil1, Motul, Shell, LiquiMoly, Fuchs, stb. én ezeket szoktam használni.

dec. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A dizel hang pont nem a lánc miatt van.

Úgy hogy járj utána inkább.

dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Ezeket ajánlott így egybe cserélni, ez kb a Bárdi kedveményes ára + munkadíj 50.000Ft kb.

dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!