Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha úgy kerülök el egy ütközést...

Ha úgy kerülök el egy ütközést, hogy elrántom az autót, és emiatt megyek neki másnak, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy kizárólag úgy tudok elkerülni egy ütközést, ha elhúzom az autóm oldalra.

Ha nem tenném, balesetet szenvednék, ami nem az én hibámból lenne.

(Pl: 3 sávos autópályán én megyek a középsőben és a külsőből azonnal bejönnek a középső sávba, viszont nagy a sebességkülönbség köztünk, és a külső sávban mégnagyobb. Fékezni nincs időm, vagy nem tudnék annyira gyorsan megállni, így csak az a megoldás marad, ha áthúzom magam a belsőbe)


Viszont a belsőben is megy valaki mellettem, így én húzom rá oda az autóm.


Akkor ki a hibás? Tudok azzal védekezni, hogy így tudtam csak elkerülni egy valószínű nagyobb ütközést.

Ilyenkor én leszek a hibás, holott szabályosan haladtam?


Szóval, ha hasonló szituáció van, érdemes inkább beleállni a fékbe, és vagy megállok vagy nem?

Ha áthúzom máshová az autót, és ott én okozok ezzel balesetet, akkor az én hibám lesz?


nov. 20. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Fékezel és a sávodban maradsz!

Ha te, mint vétlen sofőr ráhúzod a kormányt a melleted lévő vétlen sofőrre azért téged terhel a felelősség. neked nem fizet a biztosító. Ha maradsz a helyeden, akkor össze törik a kocsid, de fizet a biztosító.


Ez olyan, mint mikor mész egy úton és szemből egy idióta előzni kezd. Én ilyenkor rámegyek a felezővonalra, fékezek és nyomom dudát. Nem megyek az árok felé! Majd belemegy a szabálytalankodó vagy ütközünk.

Egyszerű a magyarázatom: belecsúszhatok az árokba, esetleg kidöntök egy két jelzőtáblát. Engem megbüntetnek az autóm összetörik, rosszabb esetben felborul, ha túl mély az árok. Ha van utasom, még veszélyeztetésért is megbüntetnek, ha pedig komolyabban megsérül, még a jogsimat is elvehetik x időre. A biztosító nem fizet, a szabálytalankodó pedig eltűnik. A biztosító neked akkor fizet, ha megvan az szabálysértő, és bizonyítható, hogy ő volt a hibás.

Ha ütközünk legalább a biztosító fizeti a káromat.


Szomszédom is érdekesen járt egyszer, kb 10 éve. Előtte lévő satuzott és megállt. A szomszédom is satuzott és megállt. De, aki utána jött az telibe verte hátulról, és hiába nyomta féket ő neki csúszott az előtte álló kocsinak. A biztosító csak az autója hátsó részének javítását fedezte!


Egy haverom kb 4 éve állt a kanyarodó sávban és várta, hogy beengedjék. Az előtte lévőnek elborult az agya és kivágott, aki szabályosan haladt, az megillyedt és ráhúzta a kormányt a haverom kocsijára. Végig nyúzta az autó fél oldalát, majd innen lepattanva bele csúszott az árokba. Fél évig ment a huzavona, végül haveromnak kifizették a kárt, aki belement haveromba annak nem fizettek, aki pedig az egészet okozta nem lett meg.

Amíg nem zárult le a nyomozás nem lehetett megjavíttatani a kocsit! Összesen kb 9 hónapig volt autó nélkül mert nem volt pénze másikat venni.

nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Te.
nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor alapvetően az lesz a hibás, aki hirtelen rád hajtott. Egyébként sokszor ilyenkor az ember ijedtségében rántja el a kormányt, ideje sincs végiggondolni, mi lenne a jobb megoldás. Mert valóban, szó szerint megijesztett a másik autó, hogy összeütköztök és ijedtségedben tetted, amit tettél. Márpedig a másikat megijeszteni, az a KRESZ-be ütközik (zavarás tilalma).

Ha nagyon jó az ő ügyvédje, akkor csűrhetik-csavarhatják a dolgot, és ha nem volt olyan éles a helyzet, akkor kihozhatják azt, hogy te indokolatlanul ijedtél meg, valójában irreális volt a reakciód. De erre csak határesetben, jó ügyvéddel számíthat a másik autós. Alapvetően arra lehet számítani, hogy 100%-ig őt hozzák ki hibásnak. Még akkor is, ha ő senkivel sem ütközik, te meg ütközöl a legbelső sávban menővel.


Ehhez kapcsolódóan egy megtörtént balesetet írnék le.

Egyszer egy autós menet közben a kesztyűtartóba nyúlt, közben az autója lement az aszfaltról, ő hirtelen akarta visszakormányozni, és - ahogyan a nagykönyvben meg van írva - az autója átszaladt a szembejövő oldalra. Ott jött egy busz, ami győri kosárlabdás lányokat szállított meccsre. Csupa fiatal, gyönyörű sportolónőt, akik előtt szép sportkarrier és szép élet állt volna. A busz vezetője elrántotta a kormányt, hogy elkerülje az ütközést, emiatt a busz felborult és emiatt egy kosárlabdás lány meghalt, egy másiknak meg a lábfejét amputálni kellett, tehát a sportkarrierjének vége lett. Szinte mindenki kisebb-nagyobb sérüléseket szenvedett, talán maradandó károsodás nem volt több. Itt se foglalkozott senki azzal, hogy ha a buszsofőr nem rántja el a kormányt, akkor nem borul fel a busz, és akkor a tömegarányok miatt valószínűleg egyedül a személyautó sofőrje hal meg.(A busz tömege kb. tízszerese a személyautónak.) A személyautó sofőrjét tekintették hibásnak és kész. (Ő túlélte, habár sérülést szenvedett, mert így is ütköztek.)

nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

#1: "Én ilyenkor rámegyek a felezővonalra, fékezek és nyomom dudát."


Na, pont ezt ne csináld soha, kérdező!


Mármint a duda és a fék az rendben, a többi nem.

Ha a szembejövő is "elég bátor" vagyis arra számít, hogy #1 mégiscsak a végén elrántja majd a kormányt, akkor életük utolsó pillanataiban farkasszemet néznek - majd lesz egy frontális ütközés, aminél a legnagyobb az esély a halálra. Ha elrántod az árokba az autódat, akkor jó eséllyel élve maradsz (ha nem fának vagy kőoszlopnak rántod neki). Ezek után nem kérdés, hogy melyiket kell választani.


De a jogi és biztosítós részére vonatkozó okoskodása is hülyeség. Akkor veszélyezteti (sőt: öli meg) utasát, ha frontálisan ütközik. A baleset okozója meg a szabálytalanul előző autó, tehát az ő felelősségbiztosítása alapján lesz rendezve a károd.

nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Aki utána néz az ilyen eseteknek, az majd észreveheti, hogy a baleset okozója az esetek nagyon nagy többségében lelép a helyszínről, és nem is lesz meg.

A fedélzeti kamera ritka, oldalra nem lát! A tanúk többségét lefoglalja a koccanás, meg hogy facebookra posztolja a képeket.

A férfiák általában az autó típusát meg tudják mondani, a rendszámot nem is biztos látták, vagy szinte biztosan nem is figyelték. A nők jó esetben a kocsi színét tudják. Az emberek jórész nem is tudja megjegyezni, még ha jól látja is a rendszámot, esetleg néhány másodpercre. Balesetkor nem az lesz az első dolguk, hogy leírják, hanem kíváncsiak lesznek, és azzal vannak elfoglalva.

Ha nincs meg az okozó kinek a kgfb-je fogja fizetni a kárt? Nem fognak fizetni, ahogy a mabisz sem. Akinek cascója van annak ez nem gond, de előfordulhat, hogy duplájára növekszik az éves összege.

nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
5-ös, rendőrségi nyomozás indul. Régen egyik autóban sem volt kamera, mégis megtalálták az elkövetőket. És súlyos bűncselekménnyel fogják vádolni, ui. nemcsak balesetet okozott, de cserbenhagyás bűncselekményét is elkövette, amit még súlyosabban ítél meg a jog.
nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"5-ös, rendőrségi nyomozás indul. "

Ha nem találják meg lezárják a nyomozást.

A szomszéd utcában lévő srác tk-ra törte így a kocsiját, elrántotta a kormányt és egy másik autóba belement. Mögötte haladtam én is. 6-7 autó állt meg, Annyi marad meg az emberekben, hogy piros ferdehátú vagy kombi, utánfutót húzott. 2 hónapra elvették a jogsiját, 70000 ft helyszíni bírságot kellett fizetnie, 35000 vitték haza az autóját.

1 órát vártam vele a helyszínelőkre.

Ez volt 2020 április valamikor, még 2020-ban lezárták a nyomozást, és nem találták meg az utánfutós piros autót sofőrjét. A biztosító nem fizetett neki. Még kb 1,5 évig fizeti az autóra felvett személyi hitelt, aztán utána lehet tud majd másikat venni.

nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Te leszel a hibás. Fékezzél, maradj a helyeden, ha a középsőben vagy. Ha valaki jobbról rád tudja húzni a kormányt, akkor alapból felmerül a kérdés, hogy mi a tökömet kerestél a középső sávban, miért nem a külsőben voltál. Meg kéne tanulni közlekedni, nem csak vezetgetni a vakvilágba.
nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igaza van az ötösnek sajnos. Nekem 2x volt ügyem, sógoromnak pedig nemrég lett 20+ milliós kára, mert letarolták oldalról és felborult szállítmányostul.


Az autópálya végig van kamerázva, meg is van a felvétel az egészről, de annyira rossz a minőség, hogy nem lett meg az ember azóta sem. Első lehajtón lement, és onnan elveszett, nem tudták követni.


Az én autóm 2x törték, akkor sem lehetett kiolvasni a rendszámot, válasz nélkül zárják le a nyomozást konkrétan, annyira leszarják. A helyszíneléskor már úgy indítanak a rendőrök, hogy esélytelen, nem foglalkoznak ilyenekkel, nem éri meg nekik, az állampolgárokat pedig leszarják telibe.

nov. 20. 15:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Te!

Nem tudod bizonyitani, hogy a szabalytalankodo autoval utkoztel volna, ha a savodban maradsz!

Ilyenkor figyelni es fekezni kell.

nov. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!