Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelenthet-e problémát ha a...

Jelenthet-e problémát ha a gyári akkumulátornál kicsit nagyobb teljesítményű munka akkumulátort használok az autómban?

Figyelt kérdés

nov. 21. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent.
nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha befér miért ne. Bár nem értem minek drágábbat venni...
nov. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkaakku nem biztos, hogy tud akkora indítóáramot. És a nagy hőmérsékleteket sem biztos, hogy bírni fogja.
nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
50%

Bocsi, de mit jelent a "munka akkumulátor" kifejezés?

Eddig csak azt tudtam, az autóban annyi az akkumulátor "munkája", hogy fölvegye a töltést, tárolja, és ha szükséges leadja.

Valamiről lemaradtam?

nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vettem, csak maradt egy szinte új egy elektromos hajóból, és mivel belefér a kocsimba, gondoltam teszek egy próbát.
nov. 21. 19:16
 6/9 A kérdező kommentje:
A munka akkumulátor kifejezetten elektromos motorokhoz, vagy olyan helyekre készül ahol nem megoldott a vezetékes áram, de pótolható 12V-al. Esetleg napelem által termelt áram tárolására is használják.
nov. 21. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: A munka akkumulátorokban vastagabbak a lemezek, ezek arra vannak tervezve, hogy sokáig biztosítsanak kisebb áramerősséget és sokszor lemerítik őket, cserébe nem tud akkora áramerősséget biztosítani, mint az indítóakkuk. Pl. Elektromos meghajtású járművekhez, hajókhoz, lakóautókhoz használják.

Angolul deep-cycle battery néven találsz róla több infót. Pl. itt:

[link]

nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Köszönöm.

Akkor azért nem ismertem ezt a kifejezést, mert ez az akku-típus nem autókba használatos.

Na de akkor minek is kisérletezni vele?😯

nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha befér az eredeti gyári aksi helyére akkor miért ne.
nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!